R7 240 ve Pentium performans

mustafamert223

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar
Sistemimin arkasında değilim fakat yavaş yavaş parçalarını değişeceğim.
Soruya geleyim.
Bilgisayarımı 1 senedir açmıyorum geçen açtım ekran kartında sorun var bilgisayar açılırken 2 kısa 1 uzun ses yani sorun ekran kartından geliyor bu yüzden başta ekran kartından başlayacağım . Bilgisayarı cs go , minecraft, ets2 tarzı oyunlar için kullanacağım(+youtube video çekeceğim)
SİSTEM:
Intel pentium işlemci 2.90 ghz
2 GB ddr2 ram bellek
2 GB ekran kartı amd r7 240(almaya karar verdim o civarlarda ekran kartı alacağım bu yüzden r7 240 seçtim.
Anakart tam modelini bilmiyorum fakat eski ddr2 yazıyor üstünde (değişecek tavsiye istiyorum 200 tl civarı)
Ekran Kartı değiştikten sonra anakart ve ram takviyesi yapmayi düşünüyorum. Sizden tavsiye bekliyorum daha çok csgo için oynayacağım.
Şimdiden teşekkürler.

darboğaz sorunu olur mu olursa hangi ekipmanı geliştirmem gerekir ?

Kaç bitrate kayıt alacaksın ? O işlemciden pek bir şey bekleme bence.İleride anakart alacaksan işlemci'yide değiştirmen lazım.

zaten ekran kartını değiştikten sonra anakart ve işlemci de değişeceğim yavaş yavaş toplucam işte düşük ayarlarda oynarım herhalde video da çekeceğim ? kasma olur mu

Bence Medium ayarlarda 60-80 arası fps alırsınız. Ama profesyonel bir CS:GO oyuncusu iseniz her zaman online oyunlarda bütün ayarları lowa çekip oynamak daha mantıklıdır. O zaman 120-130 arası alırsınız.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı