R7 250 Ekran Gidiyor

ademov12

Hectopat
Daha fazla  
Sa beyler hepinize iyi geceler, acil çözmek zorunda oldugum bi konum var size baştan anlatayım.Yeni ekran kartını alınca cıktı bu sorun ortaya. Oyun oynarken yani ekran kartını performanslı kullanırken ekran gıdıyor. Ekran kartı fanı hızlanıyor, kasa çalışıyor fanlar çalısıyor, klavyeden elektrik gidiyor. Mouse elektrik var ama PC'yi POWER tusundan kapatmak zorunda kalıyorum. Askere gıdıcegım için acil çözmek zorundayım ailem kullanıcak pc yi. İlk ekran kartım geforce 210 idi böyle bi sorun yok. Acaba PSU mu kaldırmıyor, Anakarttamı bi problem var veya ekran kartında mı ?

bFmQips.jpg

Sistem Özellikleri

• Anakart: Asus P5KPL AM-SE
  • İşlemci:Quad Core Q9505
  • RAM:1X 1GB SpecTeK 1X 2GB DDR2 RAM TOTAL 3 GB
  • Ekran Kartı:Asus R7 250 GDDR5 128 BIT
  • PSU: Skyhawk 450W
  • Kasa Fanı: 12cm
  • 1x DVD WRİTER
  • 1X 1TB WD BLUE SATA 3 7200 RPM

Son düzenleme:
Aleyküm selam.
Psu kaldırmasa sistem kendini tamamen kapatır.
Monitöründe sıkıntı olabilir başka bir monitör takıp deneme şansın var mı ?

Başka monitörüm yok usta ama mecidiyeköydeyim çizgi elektroniğede pc cilere yakınım. Ekran kartını bi 3dmark yaptırcam.

Son düzenleyen: Moderatör:
Yeni resim ekledim, anakarta giren pinlerin bir tanesi sanırım yanmış. Bunun zararı olabilir mi veya bu soruna neden olan şey bu mudur ?

Beyler bir de bugün kapalı idi çizgi elektronik, yarın götüreceğim ama kendim 3dmark'a sokunca direk olarak 2 defa pc toptan kapandı.
Sonra yine sadece görüntü gitmeye başladı.
Ayrıca bilgisayarda ara sıra mouse ve klavye takılıyor. Yani elektrik var ama ekran kitleniyor. Mouse, klavye işlemiyor, numlock işlemiyor 4-5 saniye sonra kendine geliyor.

Usta bir tek dvd, ekran kartı ve hdd garantisi var :)

Demek oluyor ki bilgisayarcıya götüreceğim kasayı ?

Aynı sorun bende de bir anda ortaya çıktı. Aidata64 ile sistem kararlılık testi yaptığımda bu hatayı veriyor; "görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti ve başarıyla bu durumdan kurtuldu." Sizde aidata64 ile sistem kararlılık testi yaparsanız yardım edecek arkadaşlara fikir sunabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı