R7 250 Overclock Yapma

Aykteradd

Hectopat
Herkese merhaba öncelikle.
Sistem özelliklerim şu şekilde;
  • Aoc 2357Fm 23" İnç 1920×1080 LED monitör
  • AMD FX-6100 işlemci
  • Asus M5A78L-M LX3 Anakart
  • Msi R7 250 2 GB 128 bit GDDR3 OC Edition ekran karti
  • Corsair Vengeance Pro 2x 4 GB 1866 MHz DDR3 RAM bellek.
  • Game power gp-500 500w 80 bronz güç kaynağı
Işlemciye "AMD Overdrive" programı ile voltaj vermeden 3.9 GHz'ye overclock yaptım yükte 60 dereceyi geçmiyor, sanırım stabilde. Aynı zamanda gayet memnunum fakat ekran kartıma Overclock yapamıyorum. "OC Edition" olmasına rağmen değerleri 20-30 bile artırsam oyuna girince görüntü donuyor takılıyor vs. islemi "MSI Afterburner" ile yapiyorum.
Ayrıca seçeneklerden power limit olan kısım kapalı hiçbir şekilde müdehale edemiyorum. Bu ekran kartına stabil bi' Overclock yapabilen veya yardım edebilecek olan varsa şimdiden çok teşekkür ederim. İyi forumlar..
Not: Kasamda 6 adet 12cm Fan mevcut 2x ön 2x alt ( ekran kartına doğru üflemekte) 1x egzoz 1x tavan (egzoz) olarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
"OC Edition" Demek zaten fabrika çıkışlı Overclok olduğunu gösterir. Fakat İnternet de kısa bir araştırma yaptığımda "OC" ibareli ekran kartların voltajını artıramıyorsunuz. Ayrıca power limit dediğiniz kısım ise daha yeni ekran kartlarında aktif olduğu hakkında bilgilere ulaştım.

Yorumun için teşekkür ederim. Yenisini almak gerektiğini düşündüm artık güncel oyunlar için bugün Msi gtx 1050 ti gaming x 4 gb aldım aradaki 1000 tl lik farkı umarım gözle görürüm artık. 😁

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı