R7 260X Ekran kartı donuyor ve siyah ekran veriyor

tolgabi

Femtopat
Arkadaşlar ekran kartımı 7-8 saat kullanıyorum. Oyunlarda gayet güzel FPS alıyorum falan falan. Sonra ekran birden donuyor 5-6 saniye öyle kalıyor sonra no signal hatası alıyorum. Ama bilgisayarım kapanmıyor sadece ekranda görüntü gidiyor. Bu esnada dikkatlice baktım ekran kartı fanlarım dönüyor duruyor dönüyor duruyor. 2 farklı ekran kartı taktım aynı bilgisayara bu sorunları yaşamadım hiç. Ekran kartım ısınma sorunuda yok hiçbir şekilde. Yeni 550 Watt +80 Power'da aldım PSU kaynaklı olabilir diye yine aynısı oluyor. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Marka: R7 260X.

260X aynı sorun arkadaşımında başına gelmişti VRM üniteleri bozulmuş yani kart ölmüştü. Tamiri kartla aynı fiyat olunca öyle kalmıştı. Format atıp deneyin düzelmiyorsa bir reballing işlemi yapabilen tamirciye gösterin.

Ekran kartınızda donanımsal bir sorun var. Bence güvendiğiniz ekran kartından iyi anlayan birine göstermeniz sizin yararınıza olacaktır.

Bana da bu ekran kartının ömrü bitmiş gibi geldi ama yinede bi fikirlerinizi alayım dedim. Teşekkürler ilginiz için arkadaşlar
Ekran kartınızda donanımsal bir sorun var. Bence güvendiğiniz ekran kartından iyi anlayan birine göstermeniz sizin yararınıza olacaktır.
Dostum mesala kullanırken discord ve twitch yayınları izlerken seslerde patlamalarda oluyor. Videolar takılıyor ama oyunda olmuyor bunlar

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı