R7 260X için 350W PSU Yeterli mi?

Batuhan Bolat

Hectopat
Yer
Ankara
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Selamlar. Benim elimde eski sistemimden kalma ASUS Vento kasa ile beraber gelen bir PSU var. Parçaları teker teker toplamaya başladım ve sistem tahminen böyle olacak:
  • GA-F2A68HM-DS2 FM2+ (rev. 1.1) (satın alındı)
  • X4 860K (satın alındı)
  • Atermiter 8GB 1866MHz Cl11 (Aliexpress'den alınacak)
  • Şu an HD5450 var elimde fakat HD7850 buldum uygun fiyata onu almayı planlıyorum. Veya R7 260X.
  • 1-2 DVD okuyucu/yazıcı, tahminen maximum 5 USB, 1 HDD ve 1 SSD kullanacağım sistemde. 2-3 fan olacak.
  • PSU ise bu:
6268ac4a-14ee-4d48-9e27-f0c30b803a56.jpg

Bütçem çok kısıtlı. O yüzden bir plan yapmam gerekiyor. MSI'ın güç hesaplama sitesinden R7 260X ile hesapladığımda ise böyle:

Opera Anlık Görüntü_2019-05-28_214228_tr.msi.com.png

Yardımlarınızı bekliyorum, bütçem kısıtlı.

Yetmeyecek 12V kanalından 264W veriyor.
Peki kaç wattlık bir ekran kartı almam gerekir ?
Edit: Ayrıca PSU hakkında bilgi verir misiniz. 12V kanalından CPU ve GPU için güç sağlanmıyor mu. Diğer bileşenler gücü nereden alıyor. Eğer bileşenler gücü farklı yerden alıyor ise 264W-95W=169W geriye kalıyor.

Toplamda kaç paraya mal oluyor bu aldığınız sistem, keşke tavsiye falan isteseydiniz öncelikle. Belki kıyıdan köşeden bir şeyler çıkaran olurdu.

Bütçeniz ne kadar?
Toplamda kaç paraya mal oluyor bu aldığınız sistem, keşke tavsiye falan isteseydiniz öncelikle. Belki kıyıdan köşeden bir şeyler çıkaran olurdu.
Anakart MediaMarkt depo ürünü sıfır:137TL
İşlemci Aliexpress:203TL
Ram Aliexpress:112TL
İşlemci soğutucum yok o da Aliexpress'den ve 6 bakır borulu 3 led fanlı: 176tl
Geri kalanlar elimde var. Tercihen HD5450 yerine bir GPU alacağım. Aldıklarım ile beraber 630 lira tutuyor.

Son düzenleme:
Güç kaynağı seçiminde ucu ucuna hesap yapmak doğru olmuyor maalesef. Çok düşük bir bütçe ile toplamışsınız, kim nasıl yardımcı olur bilemedim. Donanımların birbirine uyumundan eminsiniz deği lmi? Konuya hakim değilim ekran kartı ile idare edip önceliği güç kaynağına verip daha sonra bütçe ayırarak ekran kartı takviyesi söz konusu mu?

Güç kaynağı seçiminde ucu ucuna hesap yapmak doğru olmuyor maalesef. Çok düşük bir bütçe ile toplamışsınız, kim nasıl yardımcı olur bilemedim. Donanımların birbirine uyumundan eminsiniz deği lmi? Konuya hakim değilim ekran kartı ile idare edip önceliği güç kaynağına verip daha sonra bütçe ayırarak ekran kartı takviyesi söz konusu mu?
Evet donanımlar uyumlu ne yaptığımı biliyorum. Hayır soru bu değil. Bu PSU'nun işlemci ve R7 260X/750ti/HD 7850 gibi ucuz 2. el ekran kartlarını kaldırıp kaldırmayacağı. 630 liraya bundan daha iyi böyle bir set göremediğim ve anakartı da depo ürünü ucuza sattıkları için aldım ve böyle bir sistem toplamaya başladım.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı