R7 260X vs GTX 750 TI

Sizce Hangisi?

• Sapphire HD6850

Oy: 0 0,0%

• Oy verenlerin toplamı
    18
Asusun msi karşısında 1-5 fps fazla verebileceğini okumuştum. Kesin mi bilmiyorum. Forumda kime sorsanız Asus önerecektir 60 dereceye kadar fanları çalışmıyor günlük işleri yaparken vs. fanlarınız dönmez bu da faturanıza yansır.

Fanların dönmeyişi faturaya yansımayacak kadar az etki eder ve bunu istersek kendimiz de ayarlayabiliriz. 5 Fps çok ciddi bir fark, frekansları aynı iken böyle bir fark olabileceğini düşünmüyorum.

Fanların dönmeyişi faturaya yansımayacak kadar az etki eder ve bunu istersek kendimiz de ayarlayabiliriz. 5 Fps çok ciddi bir fark, frekansları aynı iken böyle bir fark olabileceğini düşünmüyorum.

STRIX-GTX750TI-OC-2GD5 - Genel Bakış

Bu kart O.C. edilmiş modelidir. Ayrıca hiç bir şekilde voltaj yükseltmeden 1337 MHz GPU Clock, 5600MHz Memory Clock O.C. edilebilmektedir. Ayrıca 65 dereceyi geçmemektedir. (Kullandığım kartlarda bu şekilde)

Bu yüzden MSI'dan daha performanslı buluyorum. Ayrıca zaten fiyatı çok yüksek bir kart almıyoruz. Almışken 3-5 fazla vermenin kimseye zararı olacağını düşünmüyorum. Biraz da kaliteye önem vermek lazım. Ayrıca 50 dereceye kadar fanların çalışmaması faturayla fazla bir ilgisi yok zaten. Fanların 50 dereceye kadar çalışmaması tam anlamıyla silent ile ilgili bir özellik.

Son düzenleyen: Moderatör:
3' e 5' e bakmamak lazım tabi. Ben genel olarak hemen hepsinin aynı performans vereceğini söyledim.Bana kalırsa bu tarz kartlarda kişi, tasarımını sevdiği kartı almalı. Sizin tavsiye ettiğiniz kart da gayet güzel bişey demiyorum zaten. :)

Gtx750Ti R7 260x'den daha performanslı değildir. İkiside aynı performansı verir. Driver desteği ve az güç çekip ısınmayan ekran kartı istiyosan Gtx750Ti almanı tavsiye ederim. Ek güç bağlantısıda gerektirmiyor :)

Gtx750Ti R7 260x'den daha performanslı değildir. İkiside aynı performansı verir. Driver desteği ve az güç çekip ısınmayan ekran kartı istiyosan Gtx750Ti almanı tavsiye ederim. Ek güç bağlantısıda gerektirmiyor :)
Burun farkıyla GTX 750 Tİ önde hocam :) Güç ve ısınma konusunda haklısınız. Bunlara OC potansiyelini de ekleyebiliriz.

Çünkü ucuza 260X yok piyasada Asus diye o kadar para dökülecek birçok modelde de DirectCU bile yok bildiğimiz heatsink ve 2 fandan ibaret bakır boru falan hayal.
Dediğin modeli ben kullanıyorum. DirectCU gibi bu fiyat aralığında gereksiz olan özelliklere ihtiyacım yoktu.
...fanlarınız dönmez bu da faturanıza yansır.
Fanların faturayla ne alakası var?

Bu üç kart arasından GTX 750 Ti diyorum.

Gerekli ya da gereksiz mesele o değil Asus olan 260X modelleri pahalı ve pahalı olmasına rağmen birçoğunda DirectCU yok. Yani Sapphire ya da başka ucuz modellere yönelmek daha mantıklı çünkü verilen paraya rağmen Asus'un bu karta eklediği bir şey yok.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı