R7 260X vs R7 265

Bütçe
750

Ömür25

Hectopat
Yarın ekran kartı alacağım. 2 ekran kartı arasında kaldım. Bu konuda yardımınızı isteyeceğim.

ASUS R7 265 750TL.
Sapphire R7 260X 550TL

Aradaki performans farkı için 200TL değer mi, sizce?
Benim aklıma R7 260X alıp kalan 200TL'ye 8 GB RAM daha alıp RAM'ımı arttırmak geliyor. İleriye dönük olarak baktığımda aradaki performans farkı için keşke zamanında 200TL daha fazla verseydim diye de düşünmek istemiyorum. Evet, kartı uzun bir süre kullanmayı düşünüyorum. Sizce hangisini almak daha mantıklı?

Yarın ekran kartı alacağım. 2 ekran kartı arasında kaldım. Bu konuda yardımınızı isteyeceğim.

ASUS R7 265 750TL.
Sapphire R7 260X 550TL

Benim aklıma R7 260X alıp kalan 200TL'ye 8 GB RAM daha alıp RAM'ımı arttırmak geliyor. İleriye dönük olarak baktığımda aradaki performans farkı için keşke zamanında 200TL daha fazla verseydim diye de düşünmek istemiyorum. Evet, kartı uzun bir süre kullanmayı düşünüyorum. Sizce hangisini almak daha mantıklı?

Pek değeceğini zannetmiyorum. RAM attırmak daha yararlı olacaktır size. Ama elbette R7 265 260X'e nazaran 5-10 FPS daha önde.

ASUS R7 265 750TL.
Sapphire R7 260X 550TL

200TL'lik farka kesinlikle değmez, OC ile daha iyisini bile yaparsınız 260X ile

Pek değeceğini zannetmiyorum. RAM attırmak daha yararlı olacaktır size. Ama elbette R7 265 260X'e nazaran 5-10 FPS daha önde.
Peki o 5-10 fps ileride pişman etmez mi beni? Bana o 200tl çok mantıksız geliyordu arkadaşım "ileride keşke 200tl daha fazla verseydim diye pişman olursun" demişti o zamandan beri aklıma takılmış durumda bu konu.

200TL'lik farka kesinlikle değmez, OC ile daha iyisini bile yaparsınız 260X ile
R7 260X almak daha mantıklı yani

Peki o 5-10 FPS ileride pişman etmez mi beni? Bana o 200TL çok mantıksız geliyordu arkadaşım "ileride keşke 200TL daha fazla verseydim diye pişman olursun" demişti o zamandan beri aklıma takılmış durumda bu konu.

Hocam OC yaparak bu fark kapanır. R7 260X sizi pişman etmeyecektir. Esas sorun ileride RAM alamazsanız çok üzülürsünüz.

Peki o 5-10 fps ileride pişman etmez mi beni? Bana o 200tl çok mantıksız geliyordu arkadaşım "ileride keşke 200tl daha fazla verseydim diye pişman olursun" demişti o zamandan beri aklıma takılmış durumda bu konu.

Evet 260X daha mantıklı. Aradaki farkın 5-10fps olacağını bile sanmıyorum ve o farkı küçük bir OC ile çok rahat kapatabilirsiniz.

Bu arada bahsettiğiniz ileri zamanda zaten 2GB ekran kartı aldığınız için illaki pişman olacaksınız. 4GB kartlar bile yavaş yavaş ölmeye başlıyor artık malesef.

Hocam OC yaparak bu fark kapanır. R7 260X sizi pişman etmeyecektir. Esas sorun ileride RAM alamazsanız çok üzülürsünüz.
Ramı daha sonrada alabilirim ama R7 260X almak benim açımdan bütçe olarak çok iyi olur o yüzden onu almak geçiyor içimden.

Evet 260X daha mantıklı. Aradaki farkın 5-10fps olacağını bile sanmıyorum ve o farkı küçük bir OC ile çok rahat kapatabilirsiniz.

Bu arada bahsettiğiniz ileri zamanda zaten 2GB ekran kartı aldığınız için illaki pişman olacaksınız. 4GB kartlar bile yavaş yavaş ölmeye başlıyor artık malesef.
Bundan sonra uzun bir süre bilgisayara (Ram ve depolama dışında) para harcamak istemiyorum o iki kart bir süre beni idare eder daha sonrası için farklı planlarım var zaten.

Farklı bir yerde açtığım konuda düşünmeden R7 265'i alın Ram fiyatları sabit kalır Ekran kartı fiyatları uçar tereddüt etmeden r7 265 al diyorlar.

RAM'ı daha sonrada alabilirim ama R7 260X almak benim açımdan bütçe olarak çok iyi olur o yüzden onu almak geçiyor içimden.

Bundan sonra uzun bir süre bilgisayara (RAM ve depolama dışında) para harcamak istemiyorum o iki kart bir süre beni idare eder daha sonrası için farklı planlarım var zaten.

Farklı bir yerde açtığım konuda düşünmeden R7 265'i alın RAM fiyatları sabit kalır Ekran kartı fiyatları uçar tereddüt etmeden R7 265 al diyorlar.

Aradaki farka 200 TL değil, 50 TL bile değmez. Çok amatörce yapacağınız küçük bir OC işlemi ile zaten 265 ile olan farkı kapatırsınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aradaki farka 200 TL değil, 50 TL bile değmez. Çok amatörce yapacağınız küçük bir OC işlemi ile zaten 265 ile olan farkı kapatırsınız.
Ozaman r7 260X'i alıyorum 200tl az vermek benim için aşırı derecede iyi :D
@Bilgehan Kartal bu arada son olarak bir şey sormak istiyorum R7 260x'in sahibi bana şöyle bir görüntü atmıştı da o zaman pek dikkat etmedim şuan bakınca sıcaklığın yüksek olduğunu fark ettim. Sizce de yüksek mi yoksa normal bir değer mi?

Ozaman r7 260X'i alıyorum 200tl az vermek benim için aşırı derecede iyi :D
@Bilgehan Kartal bu arada son olarak bir şey sormak istiyorum R7 260x'in sahibi bana şöyle bir görüntü atmıştı da o zaman pek dikkat etmedim şuan bakınca sıcaklığın yüksek olduğunu fark ettim. Sizce de yüksek mi yoksa normal bir değer mi?
Resmi paylaşamadınız sanırım hocam.

Geri
Yukarı