R7 265 FPS Düşüşü

Seikatsu Shimaru

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yaklaşık 1 ay öncesinde pc mde hiç bir sıkıntı yoktu. (FPS düşüklüğü gibi) fakat son zamanlarda Leauge Of Legends, Call Of Duty Ghosts v.b birçok oyunda fps düşüklülüğü oluyor hemde fazlasıyla rahatsız edici bir şekilde ac unity kurup oynamak istiyordum. Şimdi iyice soğudum. Kısaca PC mi size tanıtayım.

Anakart : Gigabyte 99xa-Ud3 AMD 990X/SB950 AM3+ DDR3 2000MHZ (O.C.)
Ekran Kartı : R7 265 DirectCU II GDDR5 2GB 256Bit AMD Radeon DX11.2
Ram : Kingston 8 GB (2x4) Hyperx Genesis DDR3 1600 Mhz CL9
İşlemci : AMD FX (tm) - 8320 Eight-Core Processor 3.5 Ghz
Kasa ve Güç Kaynağı : Cooler Master rc-351-kkp420-n2 420 w

Ve son olarakda Windows 7 kullanıyorum arkadaşlar gördüğünüz gibi pc m bu sizce fps düşüklülüğü neyden kaynaklanıyo olabilir yada nasıl çözülür yardımcı olursanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi internet üzerinde yavaşlık var ise lag oluyor olabilir. Yada işlemci filan sınırda geziyordur. Oyun içerisinde afterburner açıp yoğun bir sahnede ekran görüntüsü atar mısın.

Üzgünüm bir görüntü yollayamadım tekrar deneyeceğim fakat en extra ayarlarda (en yüksek) max 30 fps en düşük 12 17 arası gözlemlediğim keşke görüntüyü atabilseydim :( Bu arada call of duty ghosts da pc de her hangi bi boost yapmadım otomatikteydi ve normalde bu fps değerlerinin extra ayarda böyle bir pc ile kaç olması gerekir sizce?

Son düzenleyen: Moderatör:
Üst tarafta olan göstergenin resmini telefon ile çekip koyabilirsin. Sorun olmaz. Bu ekran kartını kullanmadım. Kullananların bilgi vermesi daha doğru olur. Birde lol gibi oyunlarda ani fps düşüşü genelde amd işlemcilerde oluyor. Afterbuner'de ram veya işlemci en üst sınırda veya çok yakın geziyor ise bu sorunu yaşarsın. Ben 8 gb ram'de sorun yaşayacağını sanmıyorum ama sen onlara bakarak kendin değerlendir. Resim atabilir isen değerlendiririz.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı