R7 265 sistem FPS düşüş sorunu

MehmetAnıl

Hectopat
Daha fazla  
Herkese merhaba Technopat ailesi. Bu benim ilk konum olacak. Yardimlarinizi bekliyorum :)
Öncelikle R7 265 ekran kartli, i5 760 2.80 GHz islemcili, 8 GB RAM'li bi sisteme sahibim. Anakartım ise Asus P7P55 LX. Bu sistemle ilgili beni en cok supheye dusuren konu ise PSU. Everest'in 400w bi PSU'sunu kullaniyorum. Problemime gelirsek GTA 5, FarCry 4 gibi oyunlarda bi sure sonra asiri FPS dususleri ile karsilasmaktaydim. Ornek olarak GTA 5'te normalde 50-60 FPS ile oynarken yarim saat sonra FPS'im 20-30'a dusmekte ve oyunu oynanmaz bi hale getirmekteydi. Asil problemim sorunun neyden kaynaklandigini bilemiyorum. İslemcim 2.80 GHz oldugu icin darbogaz yapiyor olabilir mi ? Eger oyleyse overclock yapmami tavsiye eder misiniz? Yoksa 400w PSU sisteme yetmeyip bi sure sonra FPS dususlerine mi neden oluyor? Eger oyleyse 600w bi PSU isimi gorecek midir?

Son düzenleyen: Moderatör:
PSU olarak çok kötü bir marka kullanıyorsun. Sorun onda olmasa bile değiştirmeni öneririm. Isınma kaynaklı bir sorun yaşıyor da olabilirsin. AIDA 64 ile sıcaklık değerlerlerini kontrol etmen gerekiyor.

Sanırım ısnma kaynaklı bir problem yaşıyorum. Ama söylediğiniz gibi psu olarak 600w cooler master bi psu alacağım. Soğutucu olarak da zalmanın bi soğutucusunu uygun gördüm. İşlemcimi de 3.8 ghz e overclocklamaya karar verdim. Peki eğer ekran kartım ısınmakta ise ona ne gibi bi çözüm bulabilirim ?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı