R7 265'li sistem GTA 5 Anlık FPS düşüşü sorunu

cristiano1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar başlıktada söylediğim gibi GTA 5'te anlık takılmalar var. Herşey güncel windows temiz oyun SSD'ye kurulu hiçbir problem yok fakat msi afterburnerdan baktığımda %100 CPU kullanımı ve %70 GPU kullanımı var. Aslında tamtersi olması gerek. Ekran kartına overclock yaptım GTA 5 hariç bütün oyunlarda hiçbir problem yok ama GTA 5'te %100 CPU kullanımı ve anlık takılma söz konusu.

İşlemci : i3-3240 (oc yok)
Ekran Kartı : R7 265 powercolor (oc yapıldı 925 MHz-1050 MHz, 1400 MHz-1500 MHz)

Isı durumları : Ekran kartı 62 derece, İşlemci 53 derece.
Kullanım : Ekran Kartı kullanımı %68-70 İşlemci kullanımı %95-%100
Grafik ayarları : On msaa x2 vysnc on, texture high, grass normal, vs. high-very high ortalama High.
Çözünürlük : 1920x1080

Şimdiden yardımlarınız için teşekkür ediyorum...

Çözünürlük kaç?

Özür diliyorum dikkatli okumamışım. Oyunda MSAA ayarını kapatın. Ekran kartındaki O.C'yi geri alın ve bir de öyle bakın.

Her şey güncel yazmışsın fakat bence ekran kartı sürücülerinin güncel olduğundan emin olmak için tekrar kontrol et. Zira aynı durumu ilk ekran kartımı aldığım zaman yaşamıştım. Oyunlarda anlık fps düşüşü oluyordu ve sürücü güncelledikten sonra bu durumdan kurtuldum.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı