R7 265 sistem görüntü gelmeme sorunu

yigitdmir

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese merhabalar. Bilgisayarımı tuşundan basarak normal açmaya çalışıyorum.
CPU fan normal bi şekilde dönüyor.
Ekran kartım R7 265 ve onunda bir fanı normal diğer fanı dönmüyor.
Bilgisayarımı 1 sene sorunsuz kullandım ancak şimdi açılışta üstte yazdığım gibi ekran kartının fanında bi dönmemezlik yaşanıyor.
Hal böyle olunca hiçbir ekran gelmiyor. ( Video girişi saptanamadı )
Bazen açmayı denediğimde ilk başta ekran kartının tek fanı çalışır diğeri çalışmazken CPU fan yavaşlıyor ve sistem bi anda enerjiyle dolarcasına tüm fanlar tam güçte çalışarak bilgisayar stabil şekilde açılıyor.

Power supply i kısa devre yaparak fan çalıştırma testini kontrol ettim. Sıkıntı yok
Anakart kısa devresini kontrol ettim, BIOS pili çıkartıp taktım ( el sürmeden ) sıkıntı yok.
CPU soğutucusu kontrol ettim termal macun değiştirdim.

Sıkıntının tam olarak nerede olduğunu çözemedim arkadaşlar, cihazım normal güçte de çalışabiliyor. Bazen de hiç Windows logo bile görmeden kendini kapatıyor. Telefondan yapabildiğim kadarıyla videosunu da eklemeye çalışacağım. Şimdilik sizden tavsiye ve yorumlarınızı bekliyorum. Teşekkürler

Anakart Gigabyte 970a ud3p
Ekran kartı R7 265
Power zm600-lx

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı