R7 265 sisteme PSU önerisi

Stucknela

Hectopat
  • MSI b560.
  • i3 10100F.
  • R7 265 2 GB.

Bu sisteme kaç watt PSU gerekir? Ve sizin önerebileceğiniz PSU var mı?

Bütçem 500 - 700 bandında.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu sisteme tahminen bu sisteme 350W güç kaynağı yeterli olacaktır.

Bu sisteme tahminen bu sisteme 350W güç kaynağı yeterli olacaktır.

350 mi çok az değil mi?

Yukarıdaki iki model (Evga W2 ve Cougar) de double forward regülasyonu kullanan kalitesiz modeller, o fiyat bandında şu anda en tercih edilebilir HV Pro gibi duruyor.

Yukarıdaki iki model (EVGA W2 ve Cougar) de double forward regülasyonu kullanan kalitesiz modeller, o fiyat bandında şu anda en tercih edilebilir hv Pro gibi duruyor.

Peki kaç watt olmalı ve de daha uygun bir ürün önerebilir misiniz?

Peki kaç watt olmalı ve de daha uygun bir ürün önerebilir misiniz?

450-500 W yeterli gelecektir. Bu aralar uygun PSU bulmak pek mümkün değil. Pckolik'te 700 TL'ye Pylon vardı ama onun da stoğu bitti. Belki Teknobiyotik (genelde PSU indirimi yapan bir satıcı) ya da başka yerde indirim olursa bulunulabilir. VX Plus 500W (ki çok güven veren bir PSU değil, kısa vadede düşük sistemlerde belki) bile 600 TL civarında.

Bu arada bu fiyatlara ikinci elden az kullanılmış bakmak da bir seçenek.

Son düzenleme:
450-500W yeterli gelecektir. Bu aralar uygun PSU bulmak pek mümkün değil. Pckolik'te 700 TL'ye Pylon vardı ama onun da stoku bitti. Belki Teknobiyotik (genelde PSU indirimi yapan bir satıcı) ya da başka yerde indirim olursa bulunulabilir. VX Plus 500W (ki çok güven veren bir PSU değil, kısa vadede düşük sistemlerde belki) bile 600 TL civarında.

Bu arada bu fiyatlara ikinci elden az kullanılmış bakmak da bir seçenek.

VX Plus 500 560 TL civarında şu an alsam yeterli olur değil mi ve de artık genel olarak yeni nesil ekran kartı ve işlemciler de enerji tasarrufuna gidiliyor yani enerji kullanımı artmıyor eksiliyor diye biliyorum doğru mu bu bilginiz var mı?

VX Plus 500 560 TL civarında şu an alsam yeterli olur değil mi ve de artık genel olarak yeni nesil ekran kartı ve işlemciler de enerji tasarrufuna gidiliyor yani enerji kullanımı artmıyor eksiliyor diye biliyorum doğru mu bu bilginiz var mı?

Aslında pek bir değişim yok gibi hatta arttığı da söylenebilir. Misal, RX 550 50 W, RX 6400 ise 55 W gibi (İşlem gücüne göre Watt tabii ki düşüyor ben seviyeler bazında değerlendirdim, ikisi de kendi serisinin giriş seviyesi kartlar). Hatta yeni ATX 3 standardında 600 W'lık yeni bir soket ekleniyor, tabii bu PCI-e 5 için geçerli bir hadise. VX Plus dediğim gibi kendime olsa pek tercih etmeyeceğim bir PSU, yerine yine Aerocool'un Cylon 500W veya 600W modeli sizin bütcenize inebiliyor o alınabilir.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı