R7 265 veya GTX 750 Ti Oyun Performansı

EventerloN

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle herkese iyi forumlar sormak istediğim birkaç soru var.
  1. AMD radeon R7 265 mi almalıyım nvidia geforce gtx 750ti mi ? Aralarında 11 tl fark var sadece.
Özellik olarak r7 265 daha yüksek duruyor. Karşılaştırma sitelerindede daha performanslı gözüküyor ama nvidia nın shadow play gibi özelliklerini kullanmak istiyorum. Siz olsanız hangisini seçersiniz ?
  1. GTX 750ti modelini alırsam asus strix oc mi almalıyım? Yoksa msi gaming twinfrozr mı ? 1 TL fark.
  2. Başka ekran kartı tavsiye edebilirsiniz fiyat 450 tl civarı olmalı !
  3. Toplayacağım pc'de 8gb ram olacak ama anakartta 2 tane ram slotu var. Tek modül 8gb alıp ilerde ekleme şansımı vermeliyim 4x2 alıp tıkanmalı mıyım? Performans farkı olur mu ? Fiyat farkı 5 tl.
  4. Soğutma için coolermaster t2 blizzard alıcaktım ama kalmamış vatanda. Onun yerinde cooler master xdream diye bir fan var uygun mudur ? Fiyatı çok daha ucuz.
  5. Toplamak istediğim sistem technopatın videosunu çektiği uygun fiyatlı oyun bilgisayarı. Orda işlemciye oc yaptıkları için bu fan yeterli olur mu ?
  6. Anakart ve işlemci soketi lga 1150 ama bu sölediğim xdream fanda 1155 gözüküyor 1150 yok uyumlu mudur ?
  7. Bu sistemde video çekicem sıkıntı çıkar mı beni kaç sene götürür ?
  8. GTA 5 açılır demişler evet ama max. Ayarlarda kasar mı ?
Çok soru sordum biliyorum ama ayrı konular açmak istemedim. Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim mümkünse tek yorumda hepsini cevaplarsanız memnun olurum. Çok önemli.

1. ShadowPlay istiyorsan 750 Ti daha mantıklı.
  2. Hangisini hoşuna gidiyorsa.
  3. 750 Ti yeterli.
  4. 4x2 olarak tak.
  5. Bunun yerine Intel'in bakır soğutucusunu kullanabilirsin. Almana pek gerek yok. Alıyorsan Hyper T4 gibi bir soğutucu al. Ya da TX3 Evo.
  6. T4 veya TX3 Evo alırsan yeterli.
  7. Uyumludur.
  8. 3 sene götürür rahat bir şekilde.
  9. Yüksek ayarlarda oynayabilirsin.

1- R7 265 Daha performanslı.

3- Şuanda 8 GB'lık çift modül bellekler bile yeterli. Sanırsam toplayacağınız PC, budget pc olcak. Giriş seviyesi oyun bilgisayarı olcak. 8 GB'dan fazlası gereksiz olur.

4- Blizzard T2 mini almaya çalışın. Çünkü xDream'de blizzard'daki gibi ısı boruları yok. Bu yüzden stok soğutucudan tek farkı sessizliği olacaktır.

5- 1150 İçin uygundur.

6- En az 2 sene desek yanlış olmaz herhalde.

7- GTA 5'i Orta grafiklerin biraz üstünde 1080p açabilir. Birkaç ayarı kısarak high'de oynanabilir.

1. AMD Radeon R7 250 ile GTX 750TI arasında performans farkı var R7 250 daha performanslı ama 750TI'dan 2 katı daha fazla güç tüketiyor. Ben olsam performans için R7 250 alırım.
  2. GTX 750TI alırsanız Strix modelini tercih edin daha sessiz çalışıyor sıcaklık 50 dereceye gelmeden fanlar dönmüyor.
  3. Ben olsam 8 GB tek slot alırdım. Dual Channel olarak kullanıldığında ne kadar bir performans artışı olur bilemiyorum ama ilerisi için en olsam kesnilikle 8 GB alırdım.
  4. Soğutma için Hyper TX3 önerebilirim. xDream performans için değil sessizlik için stok fan alternatifidir.
  5. Cooler Master xDream LGA 1150 içinde uygun Bkz: www.coolermaster.com: Cooler Master: X Dream i117
  6. Video düzenleme yapacaksanız çok performans beklemeyin ama yinede işinizi 2-3 sene görecektir.
  7. GTA 5 Medium da rahatça oynarsınız diye düşünüyorum.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı