R7 2700 GTX 1070 Sistem Donuyor

Alpay_GNC_

Kilopat
Yer
TÜRKİYE
Daha fazla  
Meslek
ÖĞRENCİ
Öncelikle merhabalar. Sisteme 2 kere format attım ama düzelmiyor. Dizi izlerken, oyun oynarken bazen dosya taşırken bile tüm sesler ve görüntü donuyor ve bilgisayarı güç tuşuna basarak kapatmam gerekiyor. Windows SSD'ye yüklü. Valorant ve CS:GO'da donma yaşamadım ama TFT ve GTA 5'de dondu.
Sistem: GTX 1070, R7 2700, 16 GB RAM, 2 TB HDD, 2x500 GB M2 SSD

Son düzenleme:
bir yanlış olmasın boşta 47, 50 olan oyunda nasıl 59 DC olabilir sibirya da mı oturuyorsun ? Neyle olcuyorsun , ekran kartı şu an da youtube da 38 DC yük altinda oyunu na göre 2k da 40 ile 70 DC . İşlemci 34 DC zanimca yanlis ölçüyor sun .

Bir yanlış olmasın boşta 47, 50 olan oyunda nasıl 59 DC olabilir sibirya da mı oturuyorsun? Neyle olcuyorsun, ekran kartı şu an da YouTube da 38 DC yük altinda oyununa göre 2K da 40 ile 70 DC. İşlemci 34 DC zanimca yanlış ölçüyor sun.

Bir yanlışlık yok ekran kartı boşta 44 derece MSI Afterburner yalancısıyım.
1080 (FHD) test yaptığımda 55 derece diyor.

Dosya Ekleri

• 1620262624362.png
    1620262624362.png
    231,9 KB · Görüntüleme: 23
  • furmark.PNG
    furmark.PNG
    22,5 KB · Görüntüleme: 29
Yazım yanlışı değil ( ironi )
Sakin ol, çok alaka kendim denemediğim sonuca ulaşmamış bir şeyi yazmam, ülkemızde şöyle bir algı var, monitörun kutusundan çıkan kabloyu kullanalım ve de çarşı da satılanlardan daha mükemmel, kutudan çıkan kabloların 100/99 standartı karşılar, bu mükemmel olduğu anlamına gelmez, çarşıda satılan da öyle. Satın alıp deneyerek öğrendim 6 tane DP 30 tane de HDMI kablo var elimde bunları tek tek oyunlarda denedim, donma takılma çökme kablo kalitesine göre bunlar değişir, istediğiniz kadar inkar edebilir görmezden gelebilirsiniz ama bu gerçeği değiştirmez. Bu sorunla ha bire debenip durursun bir arpa boyu yol kat edemezsin, yine soyluyorum, NVIDIA HDMI sevmez.

Son düzenleyen: Moderatör:
Tüm diskleri tek tek denedim ve yine donuyor. Format attıktan sonra Defender ile tarama yapıyorum yine donuyor görev yöneticisinden disk kullanım oranlarına bakarken CPU bir anda %97 oluyor düzeliyor sonra %99 olup PC donuyor. Önerilerinizi bekliyorum.
IMG_20210507_042750.jpg

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı