R7 2700 ve RX580 darboğaz yapar mı?

Bende şu anda 2600 ile 5700XT 1440P'de darboğaz yapar mı diye araştırma yaparken konu başlığına epey güldüm. (Soruma cevap verebilirseniz çok mutlu olurum.)😄 R3 işlemciler bile besler o ekran kartını kardeşim. Gönül rahatlığı ile kullan. Eğer yeni sistem topluyorsan işlemciden kısıp ekran kartını 590 yapabilirsin.

Peki işlemciye veya ekran kartına overclock yapmaya gerek var mi?

İyi bir soğutucun varsa. İşlemciye yapabilirsin aynısı bende de var. Ben 4.1GHz 1.3625 llc3'de kullanıyorum. Ama burada anakarta önemli A320 falan aldıydan. Unut overclocku iyi bir soğutman yoksa Turbo freakansında kullan. Turbo'da 4.1GHz çıkıyor. Render yayın tarzı işlemci ile ilgili yapacaksan overclocka değer yapmayacaksan böyle şeyler. Sadece ama sadece oyun oynıcaksan Turbo'da kullan.

Aslında söyle MSI B450M GAMING Plus anakartım var işlemci soğutucumda stok AMD anakartaki Game Boost özelliğini açsam ne olur?

İşlemciye 3.20'den 3.65GHz çıkarıyor. Rander tarzı işlemciyi yormayacak bir şey yapmayacaksan. Turbo'ya al en azından oyunlardan performans artışı sağlarsın. Stok soğutucuyla pek overclock yapmanı önermem. Ama hangi stok soğutucu?

Wraith spire fan var render tarzı bir şeyler yapmiyorum sadece oyun oynuyorum.

Yapmana gerek yok o zaman. Gidipte performanstan kısma 4.1GHz OC yap deceğim stok soğutucu. Ben sıvı soğutma ile OC yaptım. Render yayın tarzı şeylerle uğraştığım için. Benim performanstan düşüklük oldumu olmadı. Normalde Turbo'da 4.1GHz'da çalşıyordu. OC ile aynı yaptım. Normal Turbo'da yapsam renderda freakansı düşüyor işlemcilerin ve yavaş yapıyor. Kısaca yapmana gerek al Turbo'ya 1.30V ver. Fazla ısınmasın bak keyfine.

Geri
Yukarı