FX 8300 ve RX580 darboğaz yapar mı?

FX 8300'ün sınırlı performansı, RX 580'in tam potansiyelini kullanmasını engelleyebilir. FX 8300 sınırlı performansa sahip ve RX 580 ile tam olarak doğru bir kombinasyon olmaz.

Sorum yukarıdaki gibidir hocalarım merak ettiğim için sordum.
Maximum rx460 veya 1050ti tavsiye ediyorum,o işlemci çok ısındığı için overclock için iyi bir soğutucu olsa bile iyi bir performans artışı olmuyor tecrübeyle sabit testini yaptım yani rx470 i bile besliyemiyor gerisini sen düşün.

Maximum RX460 veya 1050 Ti tavsiye ediyorum, o işlemci çok ısındığı için overclock için iyi bir soğutucu olsa bile iyi bir performans artışı olmuyor tecrübeyle sabit testini yaptım yani RX470'i bile besliyemiyor gerisini sen düşün.

Hocam işlemcim boşta 15 derece ben şu an RX580 kullanıyorum bir sıkıntı görmedim ama yine de bir sorayım dedim.

Özellikle işlemciye yüklenen oyunlarda olabilir, FX 8000 serisinin dönemindeki 4 çekirdek i5 işlemciler ile bile baş edemiyordu ki o dönemim i5 işlemcileri bile RX 470-590 aralığındaki kartları tam anlamı ile besleyemiyor. watt/performans oranında piyasanın gelmiş geçmiş en vasat işlemci serisi olabilir.

Hocam işlemcim boşta 15 derece ben şu an RX580 kullanıyorum bir sıkıntı görmedim ama yine de bir sorayım dedim.
İşlemci yüklenen oyunlarda örneğin Battlefield,steam pubg,rust vb. oyunlarda girerseniz işlemci kullanımı %100 e yakın değerler olurken ekran kartı kullanımı %60-70 lerde gezer darboğaz olur.Elinizde iyi bir soğutucu,ram,psu ve oc ye dayanıklı bir anakat varsa 4.2ghz e overclock yaparsanız darboğazı hafifte olsa ortadan kaldırabilirsiniz.Oyun içi 1-2 ayarla ve fps sabitleyerek dahada rahatlatırsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı