R7 2700X RTX 2060 Super sisteme 600W PSU yeter mi?

Zehra Aydın

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba. Sistemimde kullanacağım parçalar bunlardır. ASUS TUF Gaming X570-Plus Wi-Fi sipariş ettim şu an sistemimde High Power 600W 80+ Bronze eco PSU mevcuttur değiştirmeye gerek var mıdır acaba yoksa yeterli midir? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
  • İşlemci: Ryzen 7 2700X.
  • Ekran kartı: Galax RTX 2060 Super 8 GB.
  • RAM: 8x2 3200 MHz.
  • Monitör: Aryond A32 v1.1 165Hz 1ms.
  • High Power 600W 80+ Bronze eco.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba. Sistemimde kullanacağım parçalar bunlardır. ASUS TUF Gaming X570-Plus Wi-Fi sipariş ettim şu an sistemimde High Power 600W 80+ Bronze eco PSU mevcuttur değiştirmeye gerek var mıdır acaba yoksa yeterli midir? Bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.
  • İşlemci: Ryzen 7 2700X.
  • Ekran kartı: Galax RTX 2060 Super 8 GB.
  • RAM: 8x2 3200 MHz.
  • Monitör: Aryond A32 v1.1 165Hz 1ms.
  • High Power 600W 80+ Bronze eco.

Yeterli hocam.

Halihazırda 2700X sisteminiz var ve siz anakart ve ekran kartı mı güncelliyorsunuz? Bence anakart güncellemeyin boşuna. Gidin onun yerine NVIDIA kart istiyorsanız RTX 3060 alın.

Ya da işlemciyi yükseltin anakart yerine. Çünkü anakartın performansa bir etkisi olmayacak. B450 anakartınız varsa bile BIOS güncellemesiyle Ryzen 5 5600 takabilirsin.

Sadece anakartım yetersiz geldiği için değiştiriyorum. Bir sorun olmaz değil mi?
Ne konuda yetersiz olduğunu düşünüyorsun ve modeli ne?

Sadece anakartım yetersiz diğer bileşenler gayet yeterli geliyor siz soruyu yanlış anladınız sanırsam.

Yok merak etmeyin gayet iyi anladım sizi. Hangi anakartı kullanıyorsunuz şu anda 2700X ile? Eğer B450 bir anakart ise X570 anakarta geçmek performans konusunda hiçbir şeyi arttırmaz. O yüzden diyorum ki X570 anakarta geçmek yerine mesela o parayla işlemcinizi yükseltebilirsiniz ya da eski bir ekran kartı satılan rtz 2060 Super almak yerine(muhtemelen fahiş fiyatlıdır) daha yeni olan RTX 3060 ya da 3060 Ti alabilirsiniz.

Şu an bu sistem var sizde doğru mu anladım? Eğer öyleyse hangi anakart var? PSU güncellenebilir evet.

Evet anakartı daha yeni sipariş verdim. Şu an kullanmakta olduğum anakart ASRock B450M-HDV r4.0 işlemciden tam verim alamıyorum o yüzden birkaç formda sordum anakartımın yetersiz olduğunu söylediler internetten birkaç videolara baktım çoğu videoda bu anakart kullanıyorlar bütçem yeterli geldiği için bu anakart ı uygun gördüm.

Yok merak etmeyin gayet iyi anladım sizi. Hangi anakartı kullanıyorsunuz şu anda 2700X ile? Eğer B450 bir anakart ise X570 anakarta geçmek performans konusunda hiçbir şeyi arttırmaz. O yüzden diyorum ki X570 anakarta geçmek yerine mesela o parayla işlemcinizi yükseltebilirsiniz ya da eski bir ekran kartı satılan rtz 2060 Super almak yerine(muhtemelen fahiş fiyatlıdır) daha yeni olan RTX 3060 ya da 3060 Ti alabilirsiniz.

Açıklamada belirttiğim sistem zaten şu an elimde olan sistem ekran kartı + işlemci + RAM almıyorum sadece anakart aldım ve PSU yeterli gelip gelmediği hakkında bilgi istedim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı