R7 2700X RTX 2070S oyunlarda düşük performans

Berke Özelgen

Femtopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda performans düşüklüğü veya bir sıkıntı var ancak çözemedim. Birçok oyunda vermesi gereken FPS'i vermiyor. Bilen birileri yardımcı olabilir mi?
Sistem: AMD Ryzen 7 2700X, NVIDIA RTX 2070 Super, 16 GB RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
Virüs kaynaklı olabilir.

Şunları deneyiniz:

1-Driver güncellemenizi yapın.

2-Termal macun bakımı yapınız.

3-Sisteminizi zorlayan uygulamaları arka ekrandan kapatınız.

4-Virüs taraması yapınız.

Bilgisayarımda performans düşüklüğü veya bir sıkıntı var ancak çözemedim. Birçok oyunda vermesi gereken FPS'i vermiyor. Bilen birileri yardımcı olabilir mi?
Sistem: AMD Ryzen 7 2700X, NVIDIA RTX 2070 Super, 16 GB RAM.
Sistemin özelliklerini yazmanız hoş ama ne anlamı var ki? Sen hangi oyunda performansın normalin altında olduğunu belirtmemişsin. Kaç FPS oynuyor belirtmemişsin. Hiçbir bilgi vermeden yardım istiyorsunuz. Afterburner değerlerini paylaşın yorumlayalim. Montajı kendiniz mi yaptınız?

Sistemin özelliklerini yazmanız hoş ama ne anlamı var ki? Sen hangi oyunda performansın normalin altında olduğunu belirtmemişsin. Kaç FPS oynuyor belirtmemişsin. Hiçbir bilgi vermeden yardım istiyorsunuz. Afterburner değerlerini paylaşın yorumlayalim. Montajı kendiniz mi yaptınız?
Montajı kendim yapmadım, COD Warzone da eskiden 160 FPS alırken 90-100 civarı almaya başladım, Valorant ta 400-500 arası alırken şu an 200-250 arası almaya başladım, League of Legends da 300 civarı alırken 150 -200 arası almaya başladım ancak oyun sonlarına doğru 120-110 fps e düşüyor ve fightlarda sıkıntı oluyor; tabii ki 144 FPS benim için yeterli ama arada giren droplar yüzünden akıcı bir deneyim yaşayamıyorum
Virüs kaynaklı olabilir.

Şunları deneyiniz:

1-Driver güncellemenizi yapın.

2-Termal macun bakımı yapınız.

3-Sisteminizi zorlayan uygulamaları arka ekrandan kapatınız.

4-Virüs taraması yapınız.
Driverlarım güncel, sistemi zorlayan çoğu uygulama zaten çoğu zaman kapalı, virüs taramasında virüs yok gösteriyor ancak ne kadar güvenilir bilmiyorum, termal macun konusuna hakim değilim ancak tekrar süreli maksimum 2 ay oldu

Son düzenleme:
Montajı kendim yapmadım, COD Warzone da eskiden 160 FPS alırken 90-100 civarı almaya başladım, Valorant ta 400-500 arası alırken şu an 200-250 arası almaya başladım, League of Legends da 300 civarı alırken 150 -200 arası almaya başladım tabii ki 144 FPS benim için yeterli ama arada giren droplar yüzünden akıcı bir deneyim yaşayamıyorum

Driverlarım güncel, sistemi zorlayan çoğu uygulama zaten çoğu zaman kapalı, virüs taramasında virüs yok gösteriyor ancak ne kadar güvenilir bilmiyorum, termal macun konusuna hakim değilim ancak tekrar süreli maksimum 2 ay oldu
Bilgisayarcı RAM çalmış olabilir.

Performans seçeneklerinden Nihai performansı seçin.

Ayrıca oyundan önce arkplan gereksiz programları kapatın.
Performans hep nihai performansta ve arkaplanda çalışan bir uygulama yok anlayamadığım kısım bu benim de, sebepsiz bir şekilde performansı düştü bilgisayarın donanımsal bir sıkıntı yaşıyor olma ihtimalim var mıdır acaba?

Performans hep nihai performansta ve arkaplanda çalışan bir uygulama yok anlayamadığım kısım bu benim de, sebepsiz bir şekilde performansı düştü bilgisayarın donanımsal bir sıkıntı yaşıyor olma ihtimalim var mıdır acaba?
Muhtemel değil bazen böyle oluyor temizlik yapın ayrıca %Appdata% klasörünüdeki gereksizleri silin.

Geri
Yukarı