R7 2700X sistem Windows dışında görüntü gelmiyor

40YEDI

Centipat
Daha fazla  
Merhaba.

Masaüstü bilgisayarımda garip bir arıza var bilgisayarıma sadece Windows açıldıktan sonra görüntü geliyor onun dışında hiçbir görüntü yok açılışı F2 F12 F8 gibi Windows öncesi tuşlarla kesersem sinyal yok ek olarak bilgisayarı boşta bırakırsam süresi geldiğinde ekranı kapatıyor tuşa basıp geri uyandırdığımda görüntü yine yok. Monitörün fişini sök tak yaparsam bu kapalı kaldığı süre zarfında Radeon Software birçok kez hata vermiş olduğunu görüyorum ama onun dışında sorunsuz şekilde saatlerce en yüksek çözünürlüklerde her şey çalışıyor.

İşletim sistemi Windows 11.
MSI MAG27C ekran.
MSI B450 Gaming Plus.
MSI RX580 8 GB GPU.
AMD R7 2700X CPU.
G.Skill 4x8 32 GB RAM.

Amd genel sorunu. Sorunu başka yerde aramayın sorun ekran kartınızın driver' ında. Güncel bir WHQL sürücü yükleyin. Sapphire RX 5500 XT 8 GB karta sahibim. Eğer pc yi ekranı kapanıncaya kadar bırakırsam işte o zaman ayvayı yiyor. Fişi çekip tekrar takmadanda çözülmüyor. Ekran kararmasını hiçbir zaman olarak işaretlerseniz sorun çözülür. ( Yapilabilecek tek şey güncel WHQL sürücü yüklemek. Dediğimi yapın sorun devam ederse yazın.)

AMD genel sorunu. Sorunu başka yerde aramayın sorun ekran kartınızın driver' ında. Güncel bir WHQL sürücü yükleyin. Sapphire RX 5500 XT 8 GB karta sahibim. Eğer PC'yi ekranı kapanıncaya kadar bırakırsam işte o zaman ayvayı yiyor. Fişi çekip tekrar takmadanda çözülmüyor. Ekran kararmasını hiçbir zaman olarak işaretlerseniz sorun çözülür. ( yapilabilecek tek şey güncel WHQL sürücü yüklemek. Dediğimi yapın sorun devam ederse yazın.)

En güncel versiyonunu kullanıyorum. Eski hiçbir şey yok.

Sorunu çözdüm. Farklı ekran kartı getirdim. BIOS ekranı geldi ve sonrasında BIOS'u bir önceki sürüme güncelledim. Kendi kartımı taktım ve sorunum düzeldi.

BIOS ayarlarını sıfırlasam da belki düzelirdi onu denemedim ama beta sürümü sorunlu sanırım. Ekran kapandığında geri gelecek mi, o sorunum da düzeldi mi ilerleyen günlerde göreceğim. Yazarım. Sorunu yaşayanlara bilgi olur böylelikle.
Bir kaç saattir kullanıyorum kapat aç gibi denemeler yaptım. Sanırım BIOS ile alakalıymış sorun düzeldi.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı