R7 2700X sisteme ekran kartı önerisi

zivana05

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Ryzen 7 2700X işlemcim var ekran kartı konusunda kararsız kaldım RTX 2060 ya da RX 6600 almayı düşünüyorum darboğaz yaşar mıyım ya da kullanan varsa 2 ekran kartı arasında hangisi daha iyi performanslı ve uzun ömürlü olur tavsiye verecek varsa iyi olur.
Anakartım: MSI B450-A Pro Max 4133 MHz.
PSU: 1000 watt.

Anakart kötü, PSU gücü de çok fazla sanki. Enteresan bir konfigürasyon.

RX 6600 daha iyi. Darboğaz olacağını sanmıyorum. Ancak dediğim gibi anakartı değiştirin.

Anakart kötü, PSU gücü de çok fazla sanki. Enteresan bir konfigürasyon.

RX 6600 daha iyi. Darboğaz olacağını sanmıyorum. Ancak dediğim gibi anakartı değiştirin.

Anakart ne için kötü yani yetersiz olacağı kısım nedir acaba? Bilmediğimden soruyorum sistem hediye geldi ama ekran kartı çok kötüydü GTX 960 var :D

Anakart ne için kötü yani yetersiz olacağı kısım nedir acaba? Bilmediğimden soruyorum.

Özür dilerim, belirtmemişim :)

İşlemci için VRM beslemesi kötü, çıplak bir anakart. B450M S2H yerden yere vurur o anakartı.

Ayrıca işlemciden bağımsız olarak, AMD'nin 6000 serisi bildiğim kadarı ile PCI-e 4.0 destekli ekran kartları ile daha iyi performans sergiliyordu, fakat bunun için işlemcinin de desteklemesi önemli. 2700X desteklemiyor. Bu yüzden anakartın desteklemesinin pek anlamı yok. İleriye dönük alırsanız olabilir. B550M Pro VDH hala indirimdeyse onu alabilirsiniz. 700 TL falandı, Wi-Fi sürümü de 800 küsur.

Benim tavsiyelerim bu yönde olur.

İşlemci için VRM beslemesi kötü, çıplak bir anakart. B450M S2H yerden yere vurur o anakartı.

Ayrıca işlemciden bağımsız olarak, AMD'nin 6000 serisi bildiğim kadarı ile PCI-e 4.0 destekli ekran kartları ile daha iyi performans sergiliyordu, fakat bunun için işlemcinin de desteklemesi önemli. 2700X desteklemiyor. Bu yüzden anakartın desteklemesinin pek anlamı yok. İleriye dönük alırsanız olabilir. B550M Pro VDH hala indirimdeyse onu alabilirsiniz. 700 TL falandı, Wi-Fi sürümü de 800 küsur.

Yani şimdi RX 6600 alırsam işlemci ve ekran kartını değiştirmem mi gerekecek bu haliyle kullansak ne gibi sorunlar olur.

Anakartı falan değiştirmesine gerek yok RTX 2060 yeterli olacaktır sistemine onu güncelle bunu güncelleye girersek komple değişir her şey yükseltme için 2060 yeterli RTX 3060 da olur darboğaz olacağını pek sanmıyorum 3060 1080p sınırlarını aşmayan bir kart 2700X besleyecektir.

Ben olsam NVIDIA'dan şaşmam. RTX, DLSS gibi özellikleri bayağı bir artı bence.

Yani şimdi RX 6600 alırsam işlemci ve ekran kartını değiştirmem mi gerekecek bu haliyle kullansak ne gibi sorunlar olur.

Büyük sorunlar olmuyor, kaynağım şu rehber:

Yeni konular

Geri
Yukarı