R7 2700X ve 2060 sistem toplama

Bütçe
6300TL

304566

Hectopat
  • Ryzen 7 2700X
  • MSI RTX 2060 Ventus ekran kartı
  • Gigabyte B450 GAMING X 3600MHz OC DDR4 AM4 anakart
  • Corsair 2x8 16 GB 3600MHz DDR4 CMK16GX4M2Z3600C18
  • Corsairforce MP510 480GB NVMe M.2 SSD (3480MB/s okuma - 2000 MB/s yazma)
Şunu çıkar veya ekle dediğiniz parçaları yazarsanız sevinirim.

Ventus tercih edilmemeli. Aşırı ısınma problemi var kısa dönem kullanımında değil ancak uzun kullanımda sorun yapıcaktır. Geri kalan F/P ürünleri gayet iyidir.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistem toplama amacınızda yayın-render yok ve 1080P oyun için toplayacaksanız, işlemciyi 2700X yerine 3600 almanız daha geleceğe dönük olacaktır. Hayırlı olsun.

Ventus tercih edilmemeli. Aşırı ısınma problemi var kısa dönem kullanımında değil ancak uzun kullanımda sorun yapıcaktır. Geri kalan F/P ürünleri gayet iyidir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Doğru kasa seçimi ile sorunsuz şekilde kullanılabilir bir model. Sıcaklıklara kendiniz bakabilirsiniz.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Dediğim gibi kısa dönemde sorun yaratmaz, ancak günlük kullanım 3-4 saat olursa bir belki de iki yıl içinde ısınma problemi artarak gidecek ve ekran kartı arızalanmaya başlayacak maalesef. Diğer kartlara oranla çok daha hızlı bozulan ve sorun çıkartan bir model. Toplamışken aftermarket kartlarından güncel olanları öneririm.

Dediğim gibi kısa dönemde sorun yaratmaz, ancak günlük kullanım 3-4 saat olursa bir belki de iki yıl içinde ısınma problemi artarak gidecek ve ekran kartı arızalanmaya başlayacak maalesef. Diğer kartlara oranla çok daha hızlı bozulan ve sorun çıkartan bir model. Toplamışken aftermarket kartlarından güncel olanları öneririm.

Sistem toplama amacınızda yayın-render yok ve 1080P oyun için toplayacaksanız, işlemciyi 2700X yerine 3600 almanız daha geleceğe dönük olacaktır. Hayırlı olsun.

Doğru kasa seçimi ile sorunsuz şekilde kullanılabilir bir model. Sıcaklıklara kendiniz bakabilirsiniz.

Teşekkürler. Fakat önerebileceğiniz başka bir model var mı 2060 olarak?

Sistem gayet güzel. Ekran kartı yerine GIGABYTE 6GB RTX2060 GV-N2060OC-6GD 192BIT HDMI Ekran Kartı GIGABYTE bu modeli önerebilirim, fiyatı biraz daha ucuz sizin seçtiğinize göre.

Buradan artan para ile işlemcinizi 3.nesil alabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Kasa ve PSU hakkında fikriniz yok ise bütçenizi söylerseniz o konuda da yardımcı olurum.

Sistem gayet güzel. Ekran kartı yerine GIGABYTE 6GB RTX2060 GV-N2060OC-6GD 192BIT HDMI Ekran Kartı GIGABYTE bu modeli önerebilirim, fiyatı biraz daha ucuz sizin seçtiğinize göre.

Buradan artan para ile işlemcinizi 3.nesil alabilirsiniz diye tahmin ediyorum. Kasa ve PSU hakkında fikriniz yok ise bütçenizi söylerseniz o konuda da yardımcı olurum.

En başta ben de Gigabyte almayı planlıyordum ancak RTX modellerinde ısınma sorunu olduğunu duydum. Başka herhangi bir öneriniz var mı?

Kasa konusunu daha düşünmekteyim. Öneriniz olursa iyi olur.

En başta ben de Gigabyte almayı planlıyordum ancak RTX modellerinde ısınma sorunu olduğunu duydum. Başka herhangi bir öneriniz var mı?

Kasa konusunu daha düşünmekteyim. Öneriniz olursa iyi olur.

MSI Ventus modelinden daha ucuz olarak bildiğim, hatta en ucuz 2060 modeli olarak bildiğim Zotac 6gb Rtx2060 Gaming Zt-t20600h-10m Gddr6 192bit Hdmı 3x Dis - n11.com bu model var lakin ekran kartının fanları, bilgisayar boşta olsa bile dönüyor diye biliyorum. Kimileri o sesten rahatsız olabilir, beni rahatsız etmez diyorsan başka bir eksisi yok bu ekran kartının. Fiyatına göre oldukça güzel performans sağlar. Kasa ve PSU önerisi için bütçe belirtirseniz daha faydalı önerilerde bulunabilirim.

1. o RAM'lar tam gücte o anakartta çalışmaz ve CL'si çok yüksek. Tavsiye 16 GB olarak CL'si düşük: CMK16GX4M2B3000C15 bu RAM'ları öneriyorum.
2. bu sistem oyun içinse kesinlikle R5 3600 ile değiştirmen olacaktır hatta renderde bile R7 2700x'den daha iyi olur.
3. bütcen yeterse MSI RTX 2060 Gaming Z almanı tavsiye ederim.

1660 Ti Ventus kullanıyorum, overclock yapmama rağmen oyunlarda 70 dereceyi görmüyor bile. Isınma sorunu yoktur alabilirsiniz. Tab'i önemli olan fiyattır. ASUS Dual Evo, MSI Armor, Ventus, Zotac vs. kartlardan herhangi birisini alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı