R7 2700X ve GTX 1060 Darboğaz

Bios'dan ram mhz hızlarını kontrol edebilir misin?
Bellek zaten çift kanal. 2666MHz'de bile çalışıyor olsa bu sorunun kaynağı değil ve bunu %100 garanti ederim.
Darboğaz değil. Sorun ekran kartında. Ekran kartının %80 kullanılması ultra ayarlarda bir sorundur. Sürücünü en güncel versiyona getir. Düzelmez ise eski sürücülerden en stabil olan versiyonu yükle. Temiz kurulum ile yaparsan daha iyi olur.
Aklı başında ezbere düşünülerek yapılmış bir yorum. Bende aynı şeyi yineliyorum. Konu sahibi bu öneriyi dikkate almalı.

İşlemci değil, ekran kartı kullanımından söz ediyor. Sen hangi Dünya'dasın?

Yeni farkettim arkadaş konu başlığına darboğaz yazınca işlemci üzerinden gittim. Oyun içi değerleri atsın bari darboğaz var mı ya da ne sorun var az çok anlaşılır. İkinci bir durum ise bir daha bana karşı bu tip ağızla konuşma düzgün bir şekilde söyle bana ne söyleyeceksen.

Öncelikle cidden kusura bakmayın imla hatası yüzünden yorum yapamıyordum.
ram.PNG

RAM hızım bu şekilde. Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp eski bir sürüm yüklemeye çalıştım fakat sürücü kaldırıldıktan sonra, bilgisayarımı yeniden başlattığım da işletim sistemim en son çıkan sürücüyü otomatik olarak yüklüyor.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı