R7 2700X ve GTX 1660S sistem alınır mı?

Bütçe
7000
PSU bilerek üst düzey seçtim, oldukça kalitelidir. Eğer bu kadar vermek istemiyorum derseniz daha az kaliteli olan bunu öneririm https://www.akakce.com/power-supply/en-ucuz-zalman-zm550-gvii-550-w-fiyati,704374940.html. sanırsam 7000 TL bile olmadı, anakartı geleceğe dönük olması için B460 seçtim, bence güzel bir sistem oldu şimdiden hayırlı olsun.
Üst düzey falan değil o, Gigamax'dan daha kötü. O fiyata bir de Performance GD var? :D

Onun dışında iyi parçalar kullanılmış ama bu bütçeye daha iyi toplanır.

Olur fark etmez.
Dostum çok özür dilerim sorup bırakmışım. Ayrı ayrı olması sorun değilse bunu tercih et:

Neo Forza 8 GB DDR4 3000 MHz CL15 1.35V Gaming Soğutuculu Ram Fiyatları ve Özellikleri x2

30 TL aşıyor, umarım sorun değildir.

Üst düzey falan değil o, Gigamax'dan daha kötü. O fiyata bir de Performance GD var? :D

Dostum çok özür dilerim sorup bırakmışım. Ayrı ayrı olması sorun değilse bunu tercih et:

Neo Forza 8 GB DDR4 3000 MHz CL15 1.35V Gaming Soğutuculu Ram Fiyatları ve Özellikleri x2

Ultima 10400F vs Blade 3600 vs ultima 3500 Bu sisteme bakarsanız sevinirim . 10400f işlemcili olan 1. sistem

Ultima 10400F vs Blade 3600 vs ultima 3500 Bu sisteme bakarsanız sevinirim . 10400f işlemcili olan 1. sistem
PSU vasat ve kasa hava akışı olarak iyi denilemez. Anakart düşük kalmış bir de.

Dediğim gibi ayrı olması zorunlu değilse benim sistemimi tercih et, daha iyi. Zorunluysa fena değil, sonradan PSU değiştirirsen çok sorun olmaz diye düşünüyorum.

Üst düzey falan değil O, Gigamax'dan daha kötü. O fiyata bir de performance GD var? :D.

Neo Forza 8 GB DDR4 3000 MHz CL15 1.35V Gaming Soğutuculu Ram Fiyatları ve Özellikleri X2

240 GB SSD kime yetecek? O kasanın içi çok dar, kablolamada sorun yaşayabilir. Üstelik PSU olarak aynı güç kaynağını alternatif koymuştum.

240 GB SSD kime yetecek? O kasanın içi çok dar, kablolamada sorun yaşayabilir. Üstelik PSU olarak aynı güç kaynağını alternatif koymuştum.
Çok dar mı? :D Abartmaya çalışıyorsun gibi geliyor, alakası yok. Yanlış hatırlamıyorsam @Berkay Davas sahip ve montaj yapmıştı, sorun değilse deneyimini anlatabilir. :)

240GB SSD yetip yetmemesi kişiden kişiye değişir. 8GB ram yapıp 500GB SSD de alabilir depolama o kadar önemliyse.

Alternatif olarak koydun da High Power'ın Gigamax'dan daha iyi olduğunu belirtmene cevap verdim, öyle aman aman bir kalitesi yok. Bir de sanırım o fiyata Performance GD olduğunu unuttun.

Bilmiyorsan diye söylüyorum i3 10100F ve RTX 2060 6000 TL'ye toplanıyor:

Laf atmak için yer arıyorsun sadece, SSD yükseltmek zor bir şey değil ayrıca 240 GB SSD ile yetinen çok kişi var. N5'e montaj yapmanın ayrı bir zorluğu yok normal kasa.
Ultima 10400F vs Blade 3600 vs ultima 3500 Buradaki 1.sisteme bakarsanız çok sevinirim sizce nasıl
Aynısının farkı isimlisi desek yeridir 3 sistem de alınmaz.

Sahip değilim ancak montaj yaptım. Kablolamada herhangi bir sorun oluşmadı. Kurduğumuz sistemde Ryzen 5 3400G işlemci stok fanla gayet serin çalıştı.

Bir arkadaşım zorlandığını belirtmişti. İnternette bazı yorumlarda da denk gelince söyledim. Onun sisteminde 1660 Super takılı, ondan zorlanmış olabilir.

Çok dar mı? :D abartmaya çalışıyorsun gibi geliyor, alakası yok. Yanlış hatırlamıyorsam @Berkay Davas sahip ve montaj yapmıştı, sorun değilse deneyimini anlatabilir. :)

240GB SSD yetip yetmemesi kişiden kişiye değişir. 8 GB RAM yapıp 500GB SSD'de alabilir depolama o kadar önemliyse.

Alternatif olarak koydun da High Power'ın Gigamax'dan daha iyi olduğunu belirtmene cevap verdim, öyle aman aman bir kalitesi yok. Bir de sanırım o fiyata Performance GD olduğunu unuttun.

Bilmiyorsan diye söylüyorum i3 10100F ve RTX 2060 6000 TL'ye toplanıyor:

10100F ve 2060 o fiyata toplanabiliyor biliyorum. Bütçe 1000 TL daha fazla olunca B460, Samsung SSD koydum. Biraz daha düşüğe toplanabiliyordu. Bu arada küçük düşürmek ya da kavga gibi bir amacım yok, yanlış anlaşılmasın.
Ultima 10400F vs Blade 3600 vs ultima 3500 buradaki 1.sisteme bakarsanız çok sevinirim sizce nasıl

Sharkoon ne çok kötü, ne iyi bir marka. Mümkün oldukça tercih edilmemeli. Anakart olarak önerim her zaman B460 çipsetidir. Onun dışında güzel bir sistem. Ve SSD modelinin alt modelleri sorunlu diye duymuştum. SSD olarak WD, apacer ya da Samsung olsa iyi olurdu.

Geri
Yukarı