R7 2700X ve RTX 2070S CS:GO düşük FPS

PsycoMaster

Hectopat
Arkadaşlar merhaba,
Sistemim;
İşlemci R7 2700X.
Ekran kartı RTX 2070S Gaming X Trio.
RAM 8x2 (16 GB) t-Force Delta r 2666MHz CL16.
Anakart Gigabyte Aorus X370 GAMING 5.

Şimdilik CS:GO'dan başka oyun oynamıyorum bu oyun için özel 240 Hz ASUS XG248Q monitör aldım. Oyun 1080P'de yüksek ayarlarda çok düşük FPS veriyor. 100 ile 210 arasında geziyor- 100 FPS'lere kadar düşüyor bazen. Bu işlemci ve ekran kartı ile 240 üzeri almam gerekmez mi? Bilen arkadaşlar yorum yapabilir mi? Gerekli tüm ayarlamaları yaptım oyun esnasında düşük ayarlarda da çok yüksek FPS görmedim. 240-320 arasında dolaşıyor (G-Sync kapalı oynuyorum). Bu yeterli bir FPS ama bu kart ve işlemci ile daha fazlasını alabileceğimi düşünüyorum. Yorumları size bırakıyorum. Ayarlarımın ekran görüntüsünü ekledim. Şimdiden teşekkürler.
2.PNG
3.PNG
Ekran Alıntısı.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Daha yeni formatladım bilgisayarı ama bunu da deneyim. Yazarım buradan tekrardan.
Arkadaşlar şunu farkettim. Oyuna girince işlemci hızı 3200Mhz sabitleniyor normalde olması gereken 4200 Mhz O.C siz haliyle. r7 2700X için voltaj değerine baktım. O da 0.9larda artmıyor. Bu kısmın ayarı sanırım biostan yapılıyor. FPS düşük olmasının sebebi de budur diye düşünüyorum. İşlemci düşük frekansta çalışıyor çünkü.
Bilen varsa ayarlarını paylaşabilir mi? CPU-Z den bu şekilde görünüyor.

Son düzenleme:
Oh anasını satayım biz ATI Radeon 500le gmod bile oynayamayalım millet 2660 MHz yetmiyo yha 3000 takayim mı falan desin sonra da herkes fakir edebiyatı yapsın
Kardeşim her kuruşuna kadar alın teriyle kendi kazancımla aldım. Ne babama kurdurdum ne de bir başkasına çalışan herkes emeğinin karşılığını alır. Sen de inşaAllah gönlüne göre toplarsın sistemini.

Normal de kullanmıyordum şu sorun var diye yükledim. Yani biostan kaynaklı olabilir.
Biostaki ayarları atabilecek varsa eğer çok memnun olurum arkadaşlar. 2700X kullananlar için ya da Ryzen Master ayarlarıda olur. Stok fanı ile kullanıyorum.
Bende pik hızı düşük. Bunu nasıl yükselteceğiz. 4,025 ile kullananları görmüştüm.
Arkadaşlar biostan işlemci hızını 4 Ghz e aldım oyun içerisinde 3.2 gösteriyordu o kısımda da 4Ghz oldu ama fpste değişme yok. Benzer sorun yaşayıp çözen yok mu?

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    35,3 KB · Görüntüleme: 49
Son düzenleme:
Bence bir bencmark testi yapın orda normalden düşük performans veren bir parça çıkıcaktır, eger orda çıkmazsa donanımsal degildir, userbencmark sitesinden indirin yapın, benzer durumu yaşamıştım, ekran kartımın bios sorunu oldugunı ögrendim ve servis halletti, kartımın normalde yüzde 70 olması gerekirken 30du :))
Normal de kullanmıyordum şu sorun var diye yükledim. Yani biostan kaynaklı olabilir.
Biostaki ayarları atabilecek varsa eğer çok memnun olurum arkadaşlar. 2700X kullananlar için ya da Ryzen Master ayarlarıda olur. Stok fanı ile kullanıyorum.
Bende pik hızı düşük. Bunu nasıl yükselteceğiz. 4,025 ile kullananları görmüştüm.
Arkadaşlar biostan işlemci hızını 4 Ghz e aldım oyun içerisinde 3.2 gösteriyordu o kısımda da 4Ghz oldu ama fpste değişme yok. Benzer sorun yaşayıp çözen yok mu?
Bencmark testi yap userbencmark'dan bakalım parçaların olması gerek degerleri vericek mi yada bencmark testi olurken hata veriyo

Bence bir bencmark testi yapın orda normalden düşük performans veren bir parça çıkıcaktır, eger orda çıkmazsa donanımsal degildir, userbencmark sitesinden indirin yapın, benzer durumu yaşamıştım, ekran kartımın bios sorunu oldugunı ögrendim ve servis halletti, kartımın normalde yüzde 70 olması gerekirken 30du :))

Bencmark testi yap userbencmark'dan bakalım parçaların olması gerek degerleri vericek mi yada bencmark testi olurken hata veriyo
Ne diye geciyor bu problem direk msi ile iletisim kurayim

Bende aynısı oldu diye olmaz, bu arada benimde msi 'dı :)) sen userbencmark indir testi yap sadece test açık olsun bitsin seni tarayıcıya yönelendirsin ordaki oranları paylaş bakalım parçalar uyumlumu çalışıyor mu durum ne ona göre gidersin servise hangi parça sorunlu ise ki belki yazılımsal işte
Daha yeni formatladım bilgisayarı ama bunu da deneyim. Yazarım buradan tekrardan.
Arkadaşlar şunu farkettim. Oyuna girince işlemci hızı 3200Mhz sabitleniyor normalde olması gereken 4200 Mhz O.C siz haliyle. r7 2700X için voltaj değerine baktım. O da 0.9larda artmıyor. Bu kısmın ayarı sanırım biostan yapılıyor. FPS düşük olmasının sebebi de budur diye düşünüyorum. İşlemci düşük frekansta çalışıyor çünkü.
Bilen varsa ayarlarını paylaşabilir mi? CPU-Z den bu şekilde görünüyor.
Bios ayarlarını sıfırla

Bende aynısı oldu diye olmaz, bu arada benimde msi 'dı :)) sen userbencmark indir testi yap sadece test açık olsun bitsin seni tarayıcıya yönelendirsin ordaki oranları paylaş bakalım parçalar uyumlumu çalışıyor mu durum ne ona göre gidersin servise hangi parça sorunlu ise ki belki yazılımsal işte

Bios ayarlarını sıfırla
Bios olayını da denedim üstad artış yok. Yine aynı. Yabancı yerli her yeri tarıyorum bulursam problemin çözümünü mutlaka paylaşacam.
Sonuç bu şekilde.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı