R7 360 Marka Seçimi

ottomans58

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben yakın zamanda Sapphire R7 250X Vapor-X almak istiyordum. Normalde bu hafta kartı alacaktım ama şansıma R7 250X stoklarda kalmamış. Güvenilir olmayan sitelerden de almak istemiyorum. Bunun yerine bütçemi 100 TL daha arttırıp R7 360 almaya karar verdim. Bu sefer de doğal olarak hangi markayı seçmem gerektiğini düşünmeye başladım. Hem ucuz hem de sağlam bir model olması gerekiyor. TeknoFiyat'da sıraladığım zaman en ucuz Gigabyte görünüyor. Aslında Sapphire'in R7 360 modeli olsa düşünmeden direkt onu alırdım ama sanırım Türkiye'de yok. Ben de Gigabyte ve MSI arasında gidip geliyorum. R7 360'da en iyi olan marka sizce hangisi? Bir de VTX markası var daha önce bir kaç kez duymuştum ama Türkiye'de satıldığını bilmiyordum. Bu marka hakkında bilgisi olanlar varsa paylaşabilir mi? Teşekkürler.

R7 360 ısınan bir kart değil. Bu model başarılı. Satın alabilirsin.
Gigabyte GV-R736OC-2GD ATI

Hocam, MSI ile kıyaslarsak Gigabyte'ın durumu nedir? Hepsiburadan.com'da vade farkı olmadan MSI modelini Gigabyte ile aynı fiyata alabiliyorum. Bir de VTX markası hakkında malumatınız var mı?

Msi daha iyi bir seçim olacaktır.
MSI R7 360 2GD5 OC 2G 2GB 128Bit GDDR5
Ancak bütçeyi biraz daha arttırabilirseniz daha güçlü olan Gtx 750 Ti tavsiye ederim. O da Msi
MSI N750Ti TF 2GD5/OC GAMING GTX750 Ti OC, PCI-E16 3.0, 2048MB/128bit GDDR5, HDMI, DVI, D_SUB Ekran kartı - inventus

Sanırım MSI tercih edeceğim. R7 360 ile 750 Ti arasında performans farkı fazla yok diye biliyorum. Az bir farkla R7 360 önde olabilir. Hem de 750 Ti'a göre daha güncel. Ama genellersek kafa kafaya gidiyorlar.

Arkadaşlar dün akşam hepsiburada.com'dan MSI R7 360 sipariş ettim. 9 ay taksit yapıldığında Gigabyte ile aynı fiyata denk geliyor. Ben de yazılım avantajı ve ekran kartlarında genel olarak bilinen iyi peformansı dolayısıyla MSI modelini tercih ettim. Sizce doğru yapmış mıyım? Gigabyte daha mı iyi olurdu yoksa pek fark etmez mi dersiniz?

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı