R7 370 Bilgisayar Donma Sorunu

Enes Tataroğlu

Hectopat
Daha fazla  
Öncelikle Selamun Aleyküm hayırlı günler dilerim. Yaşadığım sorun hakkında biraz bilgi vereceğim. Bilgisayarımı aldığımdan 1 ay sonra belirsiz zamanlarda donup kalıyor hiç bir tepki vermiyor. Mecbur reset atmak zorunda kalıyorum. Bu sorunu çözmek için aldığım yere getirdim birkaç testten sonra ekran kartı arızası diye iki kez garantiye yolladılar ve ikisinde de aynı sorun verdi. Ardından sıfır parça gönderdiler yine aynı sorun ile karşılaştım bu sefer başka bir ekran kartı taktılar sorun düzeldi diye bana verdiler. 2 gün kullandım tekrar yine aynı arızayı verdi. 1 ay normal kullanım 4 aydır da bu sorun ile uğraşıyorum. İstediğiniz birşey varsa yanıt olarak verin hemen yapayım göndereyim size artık bu sorunu çözmek istiyorum çok sinir bozucu.

İlk Sistemim:

GIGABYTE F2A88X-D3H
AMD A10-7860K
ASUS GTX 950 Strix
KINGSTON HyperX Fury 1866 MHz (8x2)
AeroCool VX-500W

Şuan ki Sistemim:

GIGABYTE F2A88X-D3H
AMD A10-7860K
SHAPPHIRE R7 370
KINGSTON HyperX Fury 1866 MHz (8x2)
AeroCool VX-500W

Kendimce denediğim yöntemler:

Termal macun değişimi,
İşlemci soğutma değişimi,
Ramleri tek tek deneme,
Format,
Bios Güncelleme,
Yazılım Güncelleme,
Virüs Taraması,
GetSystemInfo, || GSI6_DESKTOP-NSGP6UV_USER_08_25_2016_15_48_54.zip
Aida64 (Olay Kaydı alırken ve Karşılaştırmalı Testte Kasmalar Oldu) || Report.htm
Herdprotect, || Herdprotect.txt
HD Tune || HDTune.zip

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler. :like:

İade edip paranı geri al.

GTX 950'yi çıkarıp R7 370 takmak nasıl bir kafa zaten anlamadım. Arkadaşlar seni dolandırmaya çalışıyor ve bu kadar garanti işleminden sonra paranı geri alabilirsin. Gerekiyorsa mahkemeye başvur ve paranı geri al.

Konu içeriği biraz farklı yani usandım bilgisayarı servise götürmekten en son 370 donmamazlık yapınca alayım bunu farkını da verin dedim tamam dediler. Sorunu çözmeye yönelseniz biraz?

Konu içeriği biraz farklı yani usandım bilgisayarı servise götürmekten en son 370 donmamazlık yapınca alayım bunu farkını da verin dedim tamam dediler. Sorunu çözmeye yönelseniz biraz?
Sorunu çözmeye yöneldim zaten. Donanımsal bir sorun büyük ihtimal. Yapabileceğin tek şey değiştirmek. PSU'nun sorun olma ihtimali daha yüksek bir sistemde. Kaliteli bir 80+ PSU tak ve sorunun çözülüp çözülmediğine bak.

Sorunu çözmeye yöneldim zaten. Donanımsal bir sorun büyük ihtimal. Yapabileceğin tek şey değiştirmek. PSU'nun sorun olma ihtimali daha yüksek bir sistemde. Kaliteli bir 80+ PSU tak ve sorunun çözülüp çözülmediğine bak.

PSU ile alakası yok testlerini yaptık soğutma sistemimde baya iyi o kadar belge verdim teknisyen biri ilgilense daha iyi olmaz mı :/

Kardesim ben mart ayında r7 370 aldım ve gecen aya kadar sorunsuz çalısıyordu gecen ay gelen güncellemeyi yaptıktan sonra pc sürekli donmaya basladı ve sürekli reset atmaya basladım en son pc ye 2 kere format attım cd olarak driver yükledimmi herhangi bir sıkıntı yasamıyorum ama malum oyunlar güncel driver istiyor ve mecburen güncel driver indirip yüklüyorum aynı sorun yine baslıyor en son windows 7 sorun yapıyordur diye dün lisanslı windows 10 aldım.driverı cd den yüklediğimde yine herhangi bir sıkıntı yok ama ne zaman driver güncellemeye girse yine aynı sıkıntı bas gösterdi sanırım bu donanımsal değil yazılımsal bir sıkıntı konu ile ilgili bir çözüm bulursan ve paylaşırsan çok sevinirim..

Kardesim ben mart ayında r7 370 aldım ve gecen aya kadar sorunsuz çalısıyordu gecen ay gelen güncellemeyi yaptıktan sonra pc sürekli donmaya basladı ve sürekli reset atmaya basladım en son pc ye 2 kere format attım cd olarak driver yükledimmi herhangi bir sıkıntı yasamıyorum ama malum oyunlar güncel driver istiyor ve mecburen güncel driver indirip yüklüyorum aynı sorun yine baslıyor en son windows 7 sorun yapıyordur diye dün lisanslı windows 10 aldım.driverı cd den yüklediğimde yine herhangi bir sıkıntı yok ama ne zaman driver güncellemeye girse yine aynı sıkıntı bas gösterdi sanırım bu donanımsal değil yazılımsal bir sıkıntı konu ile ilgili bir çözüm bulursan ve paylaşırsan çok sevinirim..

Merak etme sorunu çözer çözmez sana bildireceğim 5 aydır yıprandım sende yıpranma

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı