R7 370 görüntü geç gelme ve fan çalışmama sorunu

ALİ BOZGEYİK

Hectopat
Daha fazla  
  • R7 370 Gaming 4G ekran kartı
  • Intel Q8400 Quad Core
  • 600W PSU
Bilgisayarıma format attım. Sonra açtım driverleri kurmak için. Ekran kartı görüntü vermedi, ilk açılış yazıları Windows yükleniyor yazısı falan geliyor, oradan sonra siyah bir ekranda dakikalarca bekliyor ve PC'yi ilk açtığımda her şey sorunsuz çalışıyor. Ortalama 5 dk sonra ekran kartının fanları duruyor, ısınıyor. Isındığı halde fanlar hareket etmiyor. Şüphelendiğim bir sebep var, driverleri kuramadım, acaba ondan olabilir mi diye düşünüyorum. Veya VGA HDMI dönüştürücü adaptörde sorun olabilir mi? Ekran kartını çıkarıp görüntüyü anakarttan çok rahat alıyorum. Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüsünü kurun. Durumu tekrar bildirin.

BIOS'tan ayarlayabiliyorsun. Ekran kartı takılıyken görüntü alabilmek için BIOS'ta bir ayar var. Adını hatırlamıyorum ekranla ilgili olan ayarlarda bir şey vardı, etkinleştirince ekran kartı takılıyken anakart çıkışından görüntü veriyor. Bu ayarı etkinleştirip sürücüyü kur bi dene. Daha sonra fan yine çalışmassa afterburner ile fanı açmayı dene.

BIOS'tan ayarlayabiliyorsun. Ekran kartı takılıyken görüntü alabilmek için BIOS'ta bir ayar var. Adını hatırlamıyorum ekranla ilgili olan ayarlarda bir şey vardı, etkinleştirince ekran kartı takılıyken anakart çıkışından görüntü veriyor. Bu ayarı etkinleştirip sürücüyü kur bi dene. Daha sonra fan yine çalışmassa afterburner ile fanı açmayı dene.
abi şimdi fanlar çalışıyor ama görüntü gelmiyor ilk açtığımda win logosu felan her şey normal ilerliyor masa üstü gelene kadar sorun olmuyor masa üstü geliceği zaman ekranda hafif karıncalanma oluyor ve görüntü gelmiyor
Sürücüsünü kurun. Durumu tekrar bildirin.
görüntü vermiyor verse sürücüsünü kurucam ama format attım geçen gün görüntü verdi sıkıntı olmadı sürücüyü yüklerken yine gitti

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı