R7 370 Oyunlarda anlık takılma

Manny

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar yakın zamanda bilgisayarım için ekran kartı aldım fakat ekran kartını alıp taktıktan sonra oyunlarda anlık FPS düşüşleri ve takılmalar ayriyeten de kaplamaların geç yüklenme sorunu başladı. Bunun sebebi ne olabilir acaba? Forumlarda HDD diyenler olmuş. Bu arada ekran kartını alırken anakartım sorun çıkardığı için L şeklinde SATA kablosu taktım fakat kablo biraz kalitesiz kablodan kaynaklanabilir mi acaba?

Bu arada sistemim şu şekilde;

İşlemci: Intel Core i7 2600 3.4 GHz
Bellek: 8 GB RAM 1333 MHz
Ekran Kartı: Sapphire R7 370 Nitro Gaming 2 GB GDDR5 256Bit
PSU: Platoon 500W PSU

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar yakın zamanda bilgisayarım için ekran kartı aldım fakat ekran kartını alıp taktıktan sonra oyunlarda anlık FPS düşüşleri ve takılmalar ayriyeten de kaplamaların geç yüklenme sorunu başladı. Bunun sebebi ne olabilir acaba? Forumlarda HDD diyenler olmuş. Bu arada ekran kartını alırken anakartım sorun çıkardığı için L şeklinde SATA kablosu taktım fakat kablo biraz kalitesiz kablodan kaynaklanabilir mi acaba?

Bu arada sistemim şu şekilde;

İşlemci: Intel Core i7 2600 3.4 GHz
Bellek: 8 GB RAM 1333 MHz
Ekran Kartı: Sapphire R7 370 Nitro Gaming 2 GB GDDR5 256Bit
PSU: Platoon 500W PSU

Buradaki asıl soru FPS düşüncemi takılmalar başlıyor yoksa FPS normal seviyedeyken takılmalar oluyormu ?, eğer böyleyse kesinlikle HDD sorunu.

Buradaki asıl soru FPS düşüncemi takılmalar başlıyor yoksa FPS normal seviyedeyken takılmalar oluyormu ?, eğer böyleyse kesinlikle HDD sorunu.

Oyunlardaki genel sorun şu oyunda ne zaman yeni bir ortama geçiş yapsam anlık olarak 1 sn lik takılmalar yaşıyorum ama bu sorun oyunlarda kapalı ortamlarda daha az oluyor sorun bir de HDD ise bunu nasıl cozebilirim illa ki SSD almam gerekli mi ?

Bir de sorunuza cevap olarak FPS normal seviyedeyken takilmalar oluyor örneğin anlık 45 FPS alıyorum ama yeni bir ortama girdiğim zaman birden 2-3 fps olup 45 FPS e tekrar dönüyor

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı