R7 370 Yük Binince PC Kapanması

Emircan Burul

Hectopat
Daha fazla  
Normalde kendi ekran kartım var PC'de AMD Radeon R7 370 ASUS. Her türlü işimi görüyordu oyunda oynuyordum, mining de yapıyordum, render da 3 haftadan beri PC 24 saat açık bırakıyorum hiçbir sıkıntı yoktu. Fanlar full de çalışıyordu ama sadece normalde ses gelmiyordu bende daha öncede açıp kasanın içini parçaları çıkartıp temizleyip geri takıyordum. Sıkıntı olmuyordu fakat bugün farklı bir şey yaptım ekran kartının fanlarını temizleyemedim bende ekran kartı 3 parçadan oluşuyordu. Aşağıda fotoğraflarda verceğim. 3 kısım dediğim yeri hepsi vidalarından ayırdım fanı felan güzelce temizledim sonra ısı borularının olduğu yerde termal macun olduğunu gördüm ekran kartında macun olduğunu bilmiyodum. Normalde sonra aynı şekilde birbirlerine monteledim güzelce. Tüm parçaları anakarta taktım PC'yi açtım ASUS GPU TWEAK prugramından fanları felan sona getirdim dönüyordu içinde güzelce kasanın hiçbir sıkıntı yoktu acaba ısınma konusunda olumlu birşeyler olmuşmudur diye zorlamak için ekran kartını mining programını açtım aradan 10-15 sn süre geçti ve PC kapandı. Kendi kendine tekrar açtım tekrar kapandı ekran kartını zorlamadığımda problem yok fakat mining açtığımda PC kapanıyor, anlamadım. Normalde ekran kartında yük yokken 40 derece civarında seyreden ısı şu an 60'lara çıkıyor fanları fule getirdiğimde ancak 52-53 oluo yani zorlasam daha 90 felan rahat görür anlamadım acaba dedim termal macunu felan mı yanlışlıkla zarar verdim. Eğer ki öyleyse yarın alayım Vatandan.

Ekran-Kartı-Rehberi-5-600x450.jpg
1.PNG
2.PNG

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı