R7 3700X almak mantıklı mı?

5600X almanız daha iyi olur çünkü 1080p oyunculukta bir numara. Bir de ekran kartınız neydi ? Ama arkadaşların dediği gibi 5600X almanız daha iyi olur lakin şunu unutmamak lazım Render içinse 3700X iyi çünkü 8 cores 16 threads.
Aslında tekli çekirdek üzerinde %20'lere varan IPC artışı çoklu çekirdek performansına da yansıdı. Şu an için evet 3700X'in multi-tasking & workstation bazlı saf çekirdek gücünün önemli olduğu durumlarda belli oranlarda üstünlüğü var ama devasa bir boyutta değil yani.

Çoğunlukla render kurgu olacak. Oynadığım oyunlar belli Cyberpunk tarzı yeni çıkan oyunlarla işim olmaz. Oynayacağım Max en güçlü oyun GTA 5 ile r6s olacak. İşim gereği bunu aldım 5600X 6 çekirdek işimi görmez çünkü AE gibi güçlü programlar çekirdek sayısı istiyor. Dediğiniz 5600X 8 Core olsaydı iade edip alırdım. Ve en ucuz fiyatı da 3000TL benim 2.5k bütçem vardı.

Çoğunlukla render kurgu olacak. Oynadığım oyunlar belli Cyberpunk tarzı yeni çıkan oyunlarla işim olmaz. Oynayacağım Max en güçlü oyun GTA 5 ile r6s olacak. İşim gereği bunu aldım 5600X 6 çekirdek işimi görmez çünkü AE gibi güçlü programlar çekirdek sayısı istiyor. Dediğiniz 5600X 8 Core olsaydı iade edip alırdım. Ve en ucuz fiyatı da 3000TL benim 2.5k bütçem vardı.
Hocam ekran kartınız ne ? Belki darboğaz bile yapmaz. O zaman pişman olman için hiçbir sebep yok 3700X'de Wraith Praism de var soğutucuya da gerek olmaz.

Sistemin son parçası ekran kartı kaldı. Ne alacağım konusunda bir fikrim yok.

3060, 3060 Ti, 6600 XT eğer 1080p odaklı oyun oynayacaksanız ideal kartlar. Benim tavsiyem bulabilirseniz 3060 Ti.

Bütçe varsa ne yazık ki piyasa böyle. Hazır sistemlere belki yönelebilirsiniz 3060 Ti fiyatına 3060 Ti olan bir sistem alabilirsiniz.

Dediğiniz kartlar tamamen fantastik kartlar benim mesleğim kurguculuk yayıncı e sporcu gamer falan değilim yukarıdaki arkadaş GTX 1650 yeterli demiş ki bence de yeterli GTA 5 oynayacağım zaten.

Dediğiniz kartlar tamamen fantastik kartlar benim mesleğim kurguculuk yayıncı e sporcu gamer falan değilim yukarıdaki arkadaş GTX 1650 yeterli demiş ki bence de yeterli GTA 5 oynayacağım zaten.

Anladım sadece basit eğlence için. O zaman evet 1650, 1650 Super gibi kartlar gayet yeterli olacaktır. Belki bulabilirseniz 1660 veya 1660 Super de iyi seçenekler olur.

Geri
Yukarı