R7 3700X için kule tipi soğutucu tavsiyesi

Mandalorian54

Hectopat
RAM
Gskills 16GB 3200Mhz
Ekran kartı
Powercolor RX6700 XT
Anakart
MSI MPG X570 Gaming Plus
İşlemci
AMD Ryzen7 3700X
Stok Wraith Prism fanıyla kullandığım, özellikle yazın fazlaca ısınan AMD R7 3700X için sıvı soğutma almak istiyordum fakat sıvı soğutmayı kasaya sığdıramayacağım gibi görünüyor. O yüzden kule tipi bir soğutucu bakayım dedim. Kasamın Max. CPU Soğutucu Yüksekliği 160mm (6.3in) olarak görünüyor kılavuzunda. Bu aşağıdaki modelleri buldum. Hangisi daha etkin soğutma sağlar? Başka önereceğiniz model var mı?

Noctua NH-D15 Chromax Black
Arctic Freezer 34 eSports DUO
Deep Cool AK620

Son düzenleme:
Hocam kasanızın modelini de belirtirseniz daha sağlıklı olur. Noctua NH-D15 modeli sıralamış olduğunuz 3 model arasında en iyisi. Deep cool AK620'den 2-3 derece daha serin tutarken daha da sessiz çalışmakta. Arctic Freezer 34 e-Sports Duo ise bu iki modelin yanına yaklaşamaz.

Hocam kasanızın modelini de belirtirseniz daha sağlıklı olur. Noctua NH-D15 modeli sıralamış olduğunuz 3 model arasında en iyisi. Deep cool AK620'den 2-3 derece daha serin tutarken daha da sessiz çalışmakta. Arctic Freezer 34 e-Sports Duo ise bu iki modelin yanına yaklaşamaz.

Noctua'nın yüksekliği fansız 160mm, fanla 165mm diyor, bu ayarlanmıyordur herhalde.
Kasam Cougar Turret V2

Son düzenleme:
Noctua'nın yüksekliği fansız 160mm, fanla 165mm diyor, bu ayarlanmıyordur herhalde.
Kasam Cougar Turret V2

Hocam o zaman sığmaz. Deep cool AK620 ölçülerine bakınca tam sınırda sığıyor. Bu arada kasanızın üst bölümü için de 240mm ön panel içinde 360mm sıvı soğutma desteği bulunuyor hocam. Neden sığdırayamacağınızı düşündünüz.

Onda da tam emin değilim RAM'leri sıyıracak gibi. Alıpta kullanamamaktan endişe ediyorum biraz. Sıvı soğutucu olarak tavsiyeni ne olurdu? Sıvı soğutucuların bakıma ihtiyacı oluyor mu?

Uygun fiyatlı olarak bunu; Coufar Aqua ARGB 240
Performanslı olarak da bunu; Arctic Liquid Freezer II 240

beğenmiştim. Bir yerlerden bulabilirsem deneyip emin olmak için. Bunlardan birine bakacağım yoksa Deep cool AK620'ye bakacağım artık.

Nh-d15’in AK620’den daha performanslı olduğuna dair kaynak gösterebilir misiniz?

Geri
Yukarı