R7 3700X için RTX 3070 mi 3080 mi?

Burak.v

Femtopat
Merhaba başlıkta belirttiğim gibi bu 2 ekran kartı arasında kaldım.
Yeni toplamayı düşündüğüm sistem parçaları şunlar;
İşlemci: Ryzen 7 3700X.
Anakart: ASUS Prime B550 PLUS, MSI B550-A PRO veya ASUS TUF gamig B550-M Plus.
SSD: 480 GB James Donkey 240 GB WD.
RAM: 2*8 16 GB 3000 MHz CL 16 Kingston HyperX Fury.
PSU: Xigmatek 80 Plus Gold shogun g 750W.
Not: RAM, PSU ve SSD elimde zaten olduğu için değiştirmeyi düşünmüyorum.
Bu sisteme monitör önerisi yaparsanız da sevinirim.
3000 serisi ekran kartlarında 2 k monitör şart mıdır? 1080P'de 3000 serisi ekran kartlarının daha az FPS verdiğini duydum bu doğru mu?
Founders Edition almak mantıklı mı?
Özel sogutmalı modelleri beklenmeli mi?

3000 serisi 1080p'de daha az FPS vermez, oyunlardan alacağın FPS'i işlemcin sınırlar. Yani İ5 9600K + 3070 kombosunda atıyorum 200 FPS alırken İ9 10900K + 3070 ikilisinde 300 FPS alabilirsin. Tamamen işlemcinin ekran kartını besleyip beslememesi ile alakalı. Öbür yandan çözünürlük arttıkça da ekran kartına binen yük artarak daha az işlemci gücüne ihtiyaç duyacağından orta seviye işlemciye sahip kişilere 1080p için daha düşük kartların önerilme sebebi budur. Ferrari'n var ama şoförün 300 kiloluk hantal bir adam, diğer tarafta yine Ferrari'n var ama şoförün Michael Schumaer.
Ben genel olarak rekabetçi oyunlar oynuyorum bu yüzden fazla FPS benim için her zaman daha önemlidir.
Düşündüğüm monitör buydu;
GamePower Intense X40 27'' 1ms 240Hz RGB FreeSync/G-Sync VA Full HD Curved Gaming Monitör - incehesap.com
Ryzen 7 3700x 3070 i yeterince besleyebilir mi ?
Öte yandan 2 olarak da bu monitörü düşünmekteyim
Hiç 2k da oyun oynamadığım için bilmiyorum belki de onu tercih etmeliyim hala kararsızım.

Ben genel olarak rekabetçi oyunlar oynuyorum bu yüzden fazla FPS benim için her zaman daha önemlidir.
GamePower Intense X40 27'' 1ms 240Hz RGB FreeSync/G-Sync VA Full HD Curved Gaming Monitör - incehesap.com
Hiç 2k da oyun oynamadığım için bilmiyorum belki de onu tercih etmeliyim hala kararsızım.
Kesinlikle Gigabyte derim. Ayrıca 1080P'de darboğaz olacaktır.

3060 bile 2K kartı. İşlemciniz 3070'i 2K'da besleyecektir.

Monitör için güzel bir bütçe ayırmışsınız bu yüzden tavsiyem budur. IPS panel VA panele göre daha güzel renkler sunar bu yüzden tavsiyem IPS panel almanız.
Tepki süresi va nın ips e göre daha iyi oldugunu biliyorum.Ayrıca gigabyte 165 hz ve g-sync competiable. Öneriniz için tesekkur ederim. 2000 bandında 2 k guzel bir monitör var mı acaba ?
3060 bile 2K kartı. İşlemciniz 3070'i 2K'da besleyecektir.
Peki siz gigabyte monitörü hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Merhaba başlıkta belirttiğim gibi bu 2 ekran kartı arasında kaldım.
Yeni toplamayı düşündüğüm sistem parçaları şunlar;
İşlemci: Ryzen 7 3700X.
Anakart: ASUS Prime B550 PLUS, MSI B550-A PRO veya ASUS TUF gamig B550-M Plus.
SSD: 480 GB James Donkey 240 GB WD.
RAM: 2*8 16 GB 3000 MHz CL 16 Kingston HyperX Fury.
PSU: Xigmatek 80 Plus Gold shogun g 750W.
Not: RAM, PSU ve SSD elimde zaten olduğu için değiştirmeyi düşünmüyorum.
3000 serisi ekran kartlarında 2 k monitör şart mıdır? 1080P'de 3000 serisi ekran kartlarının daha az FPS verdiğini duydum bu doğru mu?

3000 serisi ekran kartlarında 2 k monitör şart mıdır?
-Bence şart değil ama 2k monitör ve üstünü çok rahat bi şekilde kullanabilirsin .

1080P'de 3000 serisi ekran kartlarının daha az FPS verdiğini duydum bu doğru mu?
Böyle bişey söz konusu olamaz sadece senin işlemcinin gücü düşük kaldığı için daha düşük performansta kullanmış olursun ama işlemciyi güclendirdiğin daha fazla fps vercektir sonuçta gerek kare sayısı azaltmış oluyorsun

Mantıksız değil bence herhangi bi sıkıntı yaşabileceğini düşünmüyorum fan sesi vs onlara detaylı bakman lazım ses senin önemli ise .

Eğer biraz daha para veririm daha iyisini alırım vaktimda var diyorsan tabiki beklemen pozitif bi durum olabilir fakat çıktığı gibi almanda bi miktar risk kronik sorunların algılanması için belirli bi zaman lazım .

Herhangi bi fiyat aralığı verirsen önerebilirim

Geri
Yukarı