R7 3700X işlemci yükseltme önerisi

shahana

Hectopat
Daha fazla  
RAM
Corsair Vengeance RT 4x8 CL16 3600Mhz 32GB
Anakart
MSI MAG X570 Tomahawk Wİ-Fİ
Selam, işlemcim 3700X ve yükseltmeyi düşünüyordum. 3700X in ikinci elleri 2500 civarında satılıyor tekli olarak. Bende bu işlemciyi satıp daha 5800x3D ye geçmeyi düşünüyordum fakat, YouTube'da, benchmarkta falan araştırıp karşılaştırırken fark ettim ki, işlemcimle çoğu yerde başa baş gidiyor FPS olarak. Yani bir oyunda aynı FPS, başka oyunda 20 FPS farklar olabiliyor. Bu da kafamı çok karıştırdı. Şimdi kendi işlemcimi cidden 2500'e satıp üstüne 4500-5000 koyup diğerini almaya değer mi? Bana değer gibi gelmedi, o yüzden sizlere sormak istedim. AM4'te işlemci yükseltmesini yapmalı mıyım? Yapacaksam hangi işlemci olmalı? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Amacınız sadece oyun oynamaksa işlemci değiştirmekte çok bir anlam göremiyorum şahsen. RAM veya GPU yükseltmek çok daha mantıklı olacaktır işlemci yükseltmeyle kıyaslandığında.

Amacınız sadece oyun oynamaksa işlemci değiştirmekte çok bir anlam göremiyorum şahsen. RAM veya GPU yükseltmek çok daha mantıklı olacaktır işlemci yükseltmeyle kıyaslandığında.
ekran kartım 3070 ve 2. el ekran kartları aslında ucuz ama güvenemiyorsun tabi. 3090 lar 13bin küsürlere düşmüş durumda. Bende işlemci yerine 2. bi monitör de alabilirim diye düşünüyordum.

Ekran kartım 3070 ve 2. el ekran kartları aslında ucuz ama güvenemiyorsun tabii. 3090'lar 13bin küsurlere düşmüş durumda. Bende işlemci yerine 2. bir monitör de alabilirim diye düşünüyordum.
4K oynamıyorsanız genel olarak sisteminizi yükseltmenizde bir sebep yok bence. 3070 ve 3700X zaten güncel tüm oyunları rahat bir şekilde oynatır, gayet yeterli bir sistem. Ama siz tüm oyunları Ultra 144 FPS+ görmek istiyorum gibi bir hedefiniz varsa 3000 serisinden ziyade 4070 Ti alabilirsiniz veya 4070 bekleyebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı