Çözüldü R7 3700X RTX 3060 Ti Sistemde Need for Speed Heat Düşük FPS

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

EnsarT57

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Öncelikle selamlar, Need for Speed heat oynarken FPS'im 35'lere kadar düşüyor. Ayarlarım 900p Ultra'da 1080p veya 2K çözünürlüğe çeksem FPS 15'e düşecek herhalde. Oyunun optimizasyonu mu kötü yoksa FPS değerlerim gerçekten çok mu düşük?

Sistemim: 3060 Ti, Ryzen 7 3700X ve Thermaltake 2x8GB 3600MHz RAM.

Son düzenleyen: Moderatör:
O zaman sıcaklık değerlerinize bakın ya işlemci aşırı ısınıyor ve frekansından ödün veriyor ya da ekran kartı ısınıyor ve hızından kısıyor o işlemci 3070 bile rahat besler.

Hocam ekran kartım 71 dereceyi işlemcim ise 73 dereceyi geçmiyor değerler gerçekten bana da düşük geldi ve 45FPS altına düşünce oyun kasıyor gibime gelmeye başladı.

Hocam ekran kartım 71 dereceyi işlemcim ise 73 dereceyi geçmiyor değerler gerçekten bana da düşük geldi ve 45FPS altına düşünce oyun kasıyor gibime gelmeye başladı.

Çözünürlüğü olabildiğince yükseğe alın 2K ve ayarları yükseltin NVIDIA panelinden optimize edin oyunu bir de öyle deneyin.

Hocam ben hiçbir şekilde korsan oyun oynamam oyunum orijinal.

Oyunda optimizasyon problemi yok zamanında ben korsan oynamıştım 1080p Ultra'da 35 FPS'lere düşmedim. Ki senin kartın benimkinden çok daha iyi daha yüksek fps alman lazım bilgisayarında bir sıkıntı var driverlar güncel midir?

Oyunda optimizasyon problemi yok zamanında ben korsan oynamıştım 1080p Ultra'da 35 FPS'lere düşmedim. Ki senin kartın benimkinden çok daha iyi daha yüksek FPS alman lazım bilgisayarında bir sıkıntı var driverlar güncel midir?

Tüm driverlarım güncel bir tek BIOS bir alt sürüm onu da güncellerim yakın zamanda.
Çözünürlüğü olabildiğince yükseğe alın 2K ve ayarları yükseltin NVIDIA panelinden optimize edin oyunu bir de öyle deneyin.

Hocam maalesef daha monitör alamadım alınca deneyeceğim.

Tüm driverlarım güncel bir tek BIOS bir alt sürüm onu da güncellerim yakın zamanda.

DSR ile açabilirsiniz çözünürlükleri istediğiniz çözünürlük ile oynayabilirsiniz oradan ayarlayın monitöre gerek yok.

Ramlerin 3600 mhzmiş gördüğüm kadarıyla görev yöneticisinden belleğe gelip ordaki mhz değerini söyleyebilir misin? 3600dan düşükse ( ör. 2133 gibi ) biostan 3600 mhze çek belki ondan dolayı böyle düşük fps alıyosundur.

DSR ile açabilirsiniz çözünürkleri istediğiniz çözünürlük ile oynayabilirsiniz oradan ayarlayın monitöre gerek yok.

Hocam bilmediğimden soruyorum DSR nereden nasıl açılıyor?
RAM'lerin 3600 mhzmiş gördüğüm kadarıyla görev yöneticisinden belleğe gelip oradaki MHz değerini söyleyebilir misin? 3600'dan düşükse ( ör. 2133 gibi ) BIOS'tan 3600 MHz'e çek belki ondan dolayı böyle düşük FPS alıyosundur.

Hocam XMP ayarım profile 1.'de yani 3600MHz'de çalışıyor RAM'lerim.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı