Nvidia GeForce Experience DSR Nasıl Aktif Edilir?

Luchnik

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Star City
Daha fazla  
Meslek
Bilgisayar Teknisyeni
Benim GeForce'de ayarlara girdiğimde, süper çözünürlük kısmı gelmiyor. Sadece 1920x1080 var en üstte. Daha yukarı çıkmıyor. 4K çözünürlükler hem programda, hem oyunda gözükmüyor. Ne yapmam lazım?

Resimdeki gibi Nvidia'nın ikonuna tıkla, Nvidia kontrol panelini aç.

1.jpg

Açılan pencereki belirttiğim yere tıklayıp DSR'ı açıp 4x seçeneğini seçersen 4K ayarı açılır.

2.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
dsr.jpg

DSR - Çarpanlar : OFF'daydı. 4.00x olarak ayarladım. Düzgünlük %33'deydi. %100 yaptım. Böylemi bırakayım. Böyle mi olcak? Diğer ayarlara da konu açılmışken bakar mısın? Düzgün mü onlarda?

Düzgünlük, yüksek çözünürlüğe blur uygulanarak daha düşük çözünürlüklü ekranlarda net görüntü almanı sağlayan bir araç. Daha yüksek olması, daha bulanık görüntülere sebep olurken düşük değerler kırılmış harfler ve imaj kalitesine sebep olur. Deneyimlerime göre % 15 - % 20 arası iyi görüntü sağlıyor.

Düzgünlük, yüksek çözünürlüğe blur uygulanarak daha düşük çözünürlüklü ekranlarda net görüntü almanı sağlayan bir araç. Daha yüksek olması, daha bulanık görüntülere sebep olurken düşük değerler kırılmış harfler ve imaj kalitesine sebep olur. Deneyimlerime göre % 15 - % 20 arası iyi görüntü sağlıyor.

Ben kaç yapmalıyım hocam? En iyi görüntüyü elde etmek için?

Geri
Yukarı