R7 3700X+RTX3070 sistem için PSU önerisi

Urugakina

Centipat
Merhaba arkadaşlar işlemci küçük ihtimalde olsa 5600X de olabilir. Anakart olarak MSI MPG B550 GAMING Edge Wi-Fi olacak.
İlk defa PC toplayacağım için böyle bir kombinasyon için ne kadarlık bir PSU'ya ihtiyacım olduğunu bilemiyorum. Kaç W PSU almalıyım? Marka ve model olarak tavsiye istiyorum. İyi forumlar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sistemde 3700X yerine 5600X kullanma fikri bana daha mantıklı geldi, yeni nesildeki tek çekirdek performansı Intel'den daha iyi diye lanse ediliyor. RTX3000 serisi ise işlemcilerin çoğunu zorluyor, çok çekirdek ihtiyacı yok ise 5. nesil iyidir.

NVIDIA RTX3070 için 650W ve üzeri sistem tavsiyesinde bulunmuş, benim tavsiyem 750W (kaliteli) bir güç kaynağı almanız yönünde.

Resmi link Nvidia RTX3070

Güç kaynağı tavsiyesi için bütçe verebilir misiniz?

Sistemde 3700X yerine 5600X kullanma fikri bana daha mantıklı geldi, yeni nesildeki tek çekirdek performansı Intel'den daha iyi diye lanse ediliyor. RTX3000 serisi ise işlemcilerin çoğunu zorluyor, çok çekirdek ihtiyacı yok ise 5. nesil iyidir.

NVIDIA RTX3070 için 650W ve üzeri sistem tavsiyesinde bulunmuş, benim tavsiyem 750W (kaliteli) bir güç kaynağı almanız yönünde.

Resmi link Nvidia RTX3070

Güç kaynağı tavsiyesi için bütçe verebilir misiniz?
Psu'ya en fazla 1000₺ gibi bi rakam ayırmayı düşünüyorum. Oyun açısından 5600x'in daha iyi performans verdiğine dair videolar ve yazılar okumuştum. Ancak topladığım sistemde yayın ve video render almayı da planladığım için çekirdek ihtiyacından dolayı 3700x daha ağır basıyor şimdilik.

Dün yaptığım ufak bi bakıştan sonra Corsair TX750M modeli olabilir diye düşünüyorum. Bilginiz varsa duymayı çok isterim. Teşekkürler.

Geri
Yukarı