R7 3700x sistem 27.000 TL eder mi?

Fiyat biraz yüksek olmuş, fiyatı aldığınız yerin dışında ekran kartının o dönemki fiyatı da yükseltmiştir. Ekran kartlarının fiyatları bahsettiğiniz zamanda yüksekti. Onun da etkisi olmuştur. Yaklaşık o dönemde ben de ekran kartı aldım. Şu an aldığım kart piyasada 4-5k daha ucuza bulunuyor.

Çok pahalı o zamanda yine 3070 Ti PC alırdınız en az şu an bu sistemi alabilirdiniz:

Konu sahibi kim bilir ne kadar üzülmüştür. Ben bile şu an bayağı üzüldüm.

Merhaba, sistemimi monitör dahil Vatan Bilgisayar'da yaklaşık 6 ay önce 27 bin liraya almıştım. Şu an görüyorum forumda insanlar 20 bine 3070'li sistemler topluyor, ben de sorgulamaya başladım sistemim o paraya değer mi sizce? Monitor: AOC 23' 144 Hz 1080p Curved.

Sistem:
GPU : Asus Dual GTX1660S
CPU : AMD Ryzen 7 3700x
RAM :
GSkill Ripjaws 2x8 3200 Mhz
MOBO : Msi x570 Gaming Plus
Kasa :
CoolerMaster TD500 ARGB White
Soğutma : CoolerMaster ML240L RGB V2 White
Depolama : Samsung 980 Evo 1TB M.2 + 1 TB Toshiba 5400 RPM HDD | PSU : CoolerMaster 650W 80 + Bronze
O paraya 3070 ti veya rx6800xt sistem var hatta üstüne para bile kalıyor.

Hadi ya üzüldüm cidden. Halbuki o zaman da araştırmıştım biraz alırken de diğer sitelerden toplayınca hemen hemen aynı fiyata geliyordu. Sanrım bu ekran kartı krizinden böyle oldu.

Konu sahibi 2020'den beri bu forumda. Yani PC'yi de bu foruma üyeyken almış. Almadan önce danışsaydı üzülmek zorunda kalmazdı.
Hocam bütçem tam belli değildi o verdikleri fiyattan gidecektik. O yüzden açmadım.

Çok pahalı o zamanda yine 3070 Ti PC alırdınız en az şuan bu sistemi alabilirdiniz:
Hocam şuan internetten aynı setup'ı toplasam 27 bine vatandan toplasam 33 bine geliyor. Yapabileceğim herhangi bir şey var mı?

Son düzenleme:
Hadi ya üzüldüm cidden. Halbuki o zaman da araştırmıştım biraz alırken de diğer sitelerden toplayınca hemen hemen aynı fiyata geliyordu. Sanrım bu ekran kartı krizinden böyle oldu.

Hocam bütçem tam belli değildi o verdikleri fiyattan gidecektik. O yüzden açmadım.

Hocam şu an internetten aynı Setup'ı toplasam 27 bine vatandan toplasam 33 bine geliyor. Yapabileceğim herhangi bir şey var mı?

Alternatif olarak bu sisteme de bakabilirdiniz hocam fiyatı çok iyi:
Sistemi satsanız 14-15K'ya anca gider yani çok da yapabileceğiniz bir şey yok.

Alternatif olarak bu sisteme de bakabilirdiniz hocam fiyatı çok iyi:
Sistemi satsanız 14-15K'ya anca gider yani çok da yapabileceğiniz bir şey yok.
İşlemci ve anakart daha düşük ve sıvı soğutma yok hocam. Ben oyun manyağı biri değilim benim için işlemcinin daha iyi olması daha iyi.

İşlemci, anakart, RAM daha düşük ve sıvı soğutma yok hocam. Ben oyun manyağı biri değilim benim için işlemcinin daha iyi olması daha iyi.

Zaten oyunlarda 5600 çok daha iyi hocam 3800X'ten.

Geri
Yukarı