R7 3700X sistem çok yavaş çalışıyor

Axort

Centipat
Daha fazla  
RAM
16 GB
SSD veya HDD modeli
970+HDD
Ekran kartı
2060
Anakart
B450
İşlemci
R7 3700x
Arkadaşlar merhaba. Bilgisayarıma format atarken normalde SSD'ye kurulu olan Windows'u SSD'ye kurdurmadı bende mecburen hard diske kurdum ama bilgisayar açtığımdan beri çok yavaş çalışıyor. İndirme hızı olarak bile etkiliyor bilgisayarımın özellikleri sonucunda böyle yapmaması gerektiğini düşünüyorum. Bu durumda önerebileceğiniz bir şeyler var mı? Teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam normal HDD'ye kurduysanız. SSD'ye kurmanız gerek. Niye kuramadığınız ile ilgili bir konu açarsanız daha iyi olur.

Hocam şöyle anlatayım bilgisayarımda mavi ekran sorunu alıyordum bende format attım ama Windows'u kurma aşamasında normalde C olarak gözüken SSD'ye tıklayınca ileri seçeneği ne tıklanmıyordu bende mecburen HDD'ye kurmak zorunda kaldım.

Hocam şöyle anlatayım bilgisayarımda mavi ekran sorunu alıyordum bende format attım ama Windows'u kurma aşamasında normalde C olarak gözüken SSD'ye tıklayınca ileri seçeneği ne tıklanmıyordu bende mecburen HDD'ye kurmak zorunda kaldım.

Doğru diske tıkladığınızdan emin misiniz sistemin kurtarma için ayırmış olduğu 100 mblik bölüme tıklamadığınızdan veya diski sildikten sonra Yeni'ye tıklayıp diski kurduğunuzdan?

Doğru diske tıkladığınızdan emin misiniz sistemin kurtarma için ayırmış olduğu 100 MB'lik bölüme tıklamadığınızdan veya diski sildikten sonra Yeni'ye tıklayıp diski kurduğunuzdan?

Hocam C ye kurmak istediğimde seçilen bölümde bir MBR disk tablosu var dedi ve kurdurmadı bende hard diski seçip kurulum yaptım.

Hocam C ye kurmak istediğimde seçilen bölümde bir MBR disk tablosu var dedi ve kurdurmadı bende hard diski seçip kurulum yaptım.

Doğru hard diske kurduğuma eminim.

MBR disk tablosu dediği 100 MB olarak ayrılmış bir bölüm siz ssdnizin GB'sinin gözüktüğü bölüme tıklayıp kurulum yapmanız gerekiyordu.

MBR disk tablosu dediği 100 MB olarak ayrılmış bir bölüm siz ssdnizin GB'sinin gözüktüğü bölüme tıklayıp kurulum yapmanız gerekiyordu.
Hocam ben de şu anda Windows dosyaları hardiskin içinde gözüküyor ama ayrıyeten SSD ve hard disk harici 150 MB'lık bir depolama alanı daha göziküyor Windows'u yeniden mi kurmalıyım?

Geri
Yukarı