R7 3700X sistem nasıldır?

Öncelikle oyun için alıyorsanız Ryzen 5 5600X daha iyi tekli çekirdek konusunda, SSD MP 600 gibi Gen 4.0 SSD alınabilir o fiyata ama size kalmış, RAM Crucial Ballistix, Corsair Dominator ya da G.Skill TridentZ seçilirse güzel olur, sıvı soğutma PF 240 ile değişmeli, monitor rekabetçi oyunlar oynayacaksanız çok kötü bi' tercih hatta direk kötü bi' tercih (Onun için ayrı konu açsanız daha iyi olur.), son olarak ekran kartını idarelik bi' şey alıp sonradan yükseltebilirsiniz ama sabırlı olmanız lazım. Güzel sistem beğendim. PSU Adata Core Reactor ya sa MSI A650GF& A750GF önerebilirim.
Öncelikle zaman ayırıp yazdığınız için teşekkürler. Söylediklerinizi dikkate alarak değişimleri gerçekleştireceğim.

2 sorum olacak;

Tam anlamıyla oyun bazlı bir sistem olmayacak. Büyük boyutlu dosyalar, büyük boyutlu dosyalarla programlama vs. vs. sanal olarak bölmem de gerekecek tabi. Normalde 5600X favorimdi ancak şu anda seçtiğim işlemciyle aynı fiyat olduğu için böyle yapmıştım. Bu durumda hangisini seçmeliyim?

Bir de kasa için yorumunuz olur mu?

Ekran konusunda o zaman sistemi kesinleştirip bir konu açayım.

O zaman Ryzen 7 3700X daha iyi olur sanıyorum çünkü çoklu çekirdek perfomansı olarak üstün.

Fiyatına göre fena değil.
Teşekkür ederim.
Tekrar selamlar..

Ekran kartı konusunda destek olabilecek var mı?

maalesef maliyeti çok fazla artırıyorlar..

Ekran konusunda ise sisteme uygun öneride bulunabilecek olan varsa sevinirim.

mesela bu nasıldır?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı