R7 3700X The Forest YouTube için kaç bitrate verilir?

Emir Çolak

Centipat
Daha fazla  
Herkese tünaydın arkadaşlar. Sizlere önemli bir sorum var. Yayın yapmıyorum. YouTube için videolar çekiyorum ve The Forest isimli oyuna başlayacağım bir serimde. Bu oyun için maksimum ayarlarda çimenlerden kaynaklı belirli çamurlanmalar oluyor kayıtta sanırsam. Grafik işlemcim(GPU): RTX3060 Ti ve işlemcim(CPU): AMD Ryzen 7 3700X. Yani iyi bir sistemim var. Oyun zaten ekran kartına yüklendiği için kayıt yükünü işlemciye verdim ve gayet iyi çalışıyor. 80000 bitrate veriyorum kaydı hiç çamurlanma olmuyor ama kayıt FPS'si 30'larda oluyor genelde. Sizlere sormak istediğim şey şu ki; acaba The Forest için en ideal ve yeterli bitrate değeri nedir? Benim sistemimde 60FPS bir The Forest kaydında olabilecek maksimum bitrate değeri nedir?

Son düzenleyen: Moderatör:
Youtube 1080p60 için yaklaşık 15K değerine indiriyor. 80.000 alman gereksiz, ekran kartına da iş vermemen ayrı gereksiz.

YouTube 1080P60 için yaklaşık 15k değerine indiriyor. 80.000 alman gereksiz, ekran kartına da iş vermemen ayrı gereks.
YouTube 1080P60 için yaklaşık 15k değerine indiriyor. 80.000 alman gereksiz, ekran kartına da iş vermemen ayrı gereksiz.
Teşekkür ederim. 15k bitrate e çekerim ama ekran kartına iş vermemem gereksiz değil aksini yaptığımda kayıt 20 FPS falan alıyor.

Teşekkür ederim. 15k bitrate e çekerim ama ekran kartına iş vermemem gereksiz değil aksini yaptığımda kayıt 20 FPS falan alıyor.
Kaliteyi köklersen öyle olur, FPS'inin %10'dan fazla değişmemesi gerekir normalde. Ne ile kayıt alıyorsun?

Kaliteyi köklersen öyle olur, FPS'inin %10'dan fazla değişmemesi gerekir normalde. Ne ile kayıt alıyorsun?

Aslına bakarsan 20 FPS benim PC de değil. Kendi monitörümde Ultra grafiklerde 80k bitrate'de de kayıt alırken 60 FPS görmeme rağmen OBS kaydına 30 FPS düşüyordu ama sorun değil sanırım sorunumu çözdüm OBS de yapmama gereken birkaç ayar varmış(zaten 60 fps kayıt almaya ayarlıymış ama performans kaybına) artık daha akıcı. Yavaş yavaş öğreniyoruz ayarları ilk videonun günahı olmaz :D.

Geri
Yukarı