R7 3700X ve GTX 1070 sistemde FPS düşüşü

reza0023

Decapat
Herkese merhaba, yazın başında işlemcinin ve ekran kartin termal macununu değiştirdim ve kasada tam bir temizlik yaptım ( işlemci yerinden çıkarıp yeniden taktım). O zamandan bu yana her gun bilgisayarı açtıktan sonra iki saat içerisinde iki saniyelik bir drop yiyorum, sonra bilgisayar kapanan kadar bir daha olmuyor, bazen bir kez daha tekrar ediyor. Bazen oyunda bazen de tarayıcıda gezerken, yük altında olup olmaması önemli değil.

Bilgisayarın özellikleri:

İşlemci: AMD Ryzen 7 3700X
Anakart: ASUS ROG STRIX B450-F Gaming
Ekran karti: GTX 1070 ASUS Dual
RAM: G.Skill 16x2 32 GB DDR4 3200
Depolama: Kingston SSD A2000 500GB ve bir eksti 1TB hard disk

Windows'dan kaynaklı bir sorun dedim ilk zamanlar. Format attım ama herhangi bir değişiklik yok, şu anda Windows 11 kullanıyorum.
UserBenchmark'dan test yaptım ve tüm parçalar çok sağlıklı çıktı. En düşük ekran kartı çıktı oda galiba yüze 80 sağlıklı ve yeşil gösteriyordu.(ekran karti diğer parçalar gore biraz eski)
Sorun termal macundan olabilir dedim iki hafta önce Thermal Grizzly ile değiştirdim ama sorun hala devam ediyorum.
BIOS ve driverlar hepsi güncel.
Parçaları garanti göndermeme gerek var mi? Çok büyük bir sorun değil benim için ama ileride sorun çıkar mı onu için biraz kafam karışık.
Şimdiden herkese teşekkürler.

Sisteminde bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama yine komut istemcisini yönetici olarak çalıştırıp SFC /scannow komutunu girebilirsin varsa bir sorun Windows içerisinde düzeltecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı