R7 3700X ve R5 3600 arasındaki FPS farkı neden az?

gemiciadam

Kilopat
Yer
İzmir - KARŞIYAKA
Daha fazla  
Meslek
Gemi İnşaatı / Makina Mühendisliği
Selamlar dostlar, merak ettiğim bir konu var. Abime Ryzen 7 3700X ikinci el işlemci bulduk deneyip test edip alacağız. Ben de Ryzen 5 3600 kullanıyorum. FPS testlerine baktım internette yapılan testlerde Cyberpunk'ta 5 FPS, GTA 5'te 4 FPS falan, Rainbow Six'te 20-25 FPS falan fark etmiş. Demek istediğim Rainbow'u saymazsak niye fark bu kadar az? Aralarında çok fark yok mu? Bir de bende uzun süre yayın için kullandım. Acaba aralarında yayında nasıl bir performans farkı olur? Rize etsem değerlendirir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Çünkü mimari aynı. Çoklu çekirdeğin de günümüz oyunlarındaki etkisi hala çok fazla değil. Tekli çekirdek performansları da aynı, bu yüzden o kadar fark etmiyor. Aynı 5600X, 5800X ve 5900X arasında çok az fark olması gibi.

Çünkü tekli çekirdek performansları aynı sayılır. Çoklu çekirdek gücü olarak 3700X daha iyi olsa da bu oyun için pek önemli değil. Bu konu hakkında yanlış bilinen ve komik bulduğum durum da 3600'ün 3060'a darboğaz yapacağını söyleyenlerin 3700X'in 3070'e darboğaz yapmayacağını düşünmeleri.

Geri
Yukarı