R7 3700X ve RTX 2080 Ti Sisteme 16 GB mı, 32 GB mı RAM Alınmalı?

TackleBarry

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle söylemem gerekirse en yüksek grafik ayarlarında oyun oynamayı seven oyun oynarken aynı zamanda yan sekmelerde takılan bir insanım. Tüm oyunları en yüksek ayarlarda ve 2K'da oynayacağım. Sizce RAM'i 32 GB yükseltmeli miyim? 16 yeterli mi?

Sistemim bu şekildedir:
Screenshot_20191007_124911.jpg

Öncelikle söylemem gerekirse en yüksek grafik ayarlarında oyun oynamayı seven oyun oynarken aynı zamanda yan sekmelerde takılan bir insanım. Tüm oyunları en yüksek ayarlarda ve 2K'da oynayacağım. Sizce RAM'i 32 GB yükseltmeli miyim? 16 yeterli mi?

Sistemim bu şekildedir:
Eki Görüntüle 446749
Ben olsam o kadar almışken sistemi i9 9900K yapardım. Ayrıca şuan 16 yeter.

Sistemim bu şekildedir:
Eki Görüntüle 446749
Böyle bir sisteme 32 gb ram yakışır. Zaten 2K'da battlefield gibi oyunlar fazlaca ram yiyor. Tavsiyem 32 GB'dır.

4K video işlemeyecekseniz 16 GB RAM yeterli. Bir ihtimal yeni CoD 16 GB üstü bellek kullanabilir... Ki o da 2K'da pek sanmıyorum.

Bu arada o PSU'yu o sisteme önermem. EPS12V bağlantısı tek. Anakartta ise çift. Sorun olmaz ama almışken çift 8 PIN CPU'lu bir PSU al.

Sistem ile sadece oyun oynanacak arada ufak editler felan yapılacaksa 16 uzun süre yetecektir. Gereksiz masraf yapmaya gerek yok.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı