R7 3750H 0.39 GHz'e düşüyor

bekocangs56

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar oyunları gayet akıcı oynarken bir anda 10FPS'ye düşüyor ve aynı anda GHz değeri 3.50'lerden 0.39'a düşüyor. 10 saniye geçtikten sonra ise eski haline dönüyor. İşlemcide herhangi bir ısınma problemi yok. Güç seçeneklerinden her türlü ayar yapmama rağmen yine de aynı sorun oluyor. Tuhaftır ki bu sorun her zaman olmuyor, genelde bilgisayarı yeni açtığım da oyuna girdiğimde oluyor. Ama artık canımı sıkmaya başladı ve bilgisayarım daha 1.5 aylık.

Yardımlarınızı bekliyorum.

Sistem;
AMD Ryzen 7 3750H
8 GB RAM.
GTX 1660 Ti.

Oyunlar da ortalama %75 - %80 derece civarı çalışıyor. Ancak dediğim gibi bu sorun her zaman olmuyor. Bazen aynı sıcaklıklar da yüksek FPS'ler de 3-4 saat oynuyorum tık yok. Bazen de işte 10 FPS'ye iniyor. Yani sorun yazılımsal.
Ben büyük ihtimal Windows 10'dan şüpheleniyorum. Çünkü kullandığım korsan versiyon ve Windows 10 çok sıkıntılı bir biçim de. Bazen Windows gezgini sıkıntı çıkarıyor, arama çubuğuna bir şey yazamamak gibi sorunlar mevcut.
Bir de BIOS güncellemesi yapmıştım. Ama BIOS'dan dolayı olduğunu da pek zannetmiyorum.

E orijinalini indirin. Arkadaş siz bedava Windows 10 varken neden korsan indirdiniz?

Deneme sürümü kullanıyorum. 15 TL sonrasında.

Windows 10'u indirip kurmak evet ücretsiz fakat bir süre sonra ürünü etkinleştirin yazısı çıkacaktır.
Bu da ücretsiz olduğunu söylemez.
Ayrıca arkadaş size Windows'unun neden korsan olduğunu sormamış.
Yardımcı olacaksanız olun.

Geri
Yukarı