R7 3750H GTX 1650 internet sebebiyle anlık FPS düşüşü

Cem Arı

Femtopat
Daha fazla  
RAM
8x2 16 GB
SSD veya HDD modeli
480 GB
Ekran kartı
GTX 1650
İşlemci
R7 3750H
Öncelikle merhaba, yaklaşık 1 yıldır bilgisyarda bir problemim var. Oyunları oynarken FPS'im ortalama 100-120 FPS civarındayken bir anda FPS'im yaklaşık 3-5 saniye 1 FPS oluyor. Önce sorunu işlemci, ekran kartından dolayı sandım fakat on anki PC istatistiklerine bakınca öğrendim ki sorun ping artışında yani anlayacağınız bir anda pingim çok çıkıyor ve FPS'im çok ani bir düşüş yaşıyor. Nasıl düzeltebilirim? Sorunun PC kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü evde başka PC'de bu sorun yok.

Kablo ile bağlı olduğun halde yaşadığın bir sorun mu bu?

Öncelikle cevap verdiğin için sağ ol, kablo zamanında taktım ama yine aynı sorunu yaşadığımı hatırlıyorum. Şu an takmıyorum ama takamam da. Müsait bir yerde değil PC LAN kablosu için (masaüstü değil laptop).

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle merhaba, yaklaşık 1 yıldır bilgisyarda bir problemim var. Oyunları oynarken FPS'im ortalama 100-120 FPS civarındayken bir anda FPS'im yaklaşık 3-5 saniye 1 FPS oluyor. Önce sorunu işlemci, ekran kartından dolayı sandım fakat on anki PC istatistiklerine bakınca öğrendim ki sorun ping artışında yani anlayacağınız bir anda pingim çok çıkıyor ve FPS'im çok ani bir düşüş yaşıyor. Nasıl düzeltebilirim? Sorunun PC kaynaklı olduğunu düşünüyorum çünkü evde başka PC'de bu sorun yok.
Singleplayer bir oyunda test et.

Laptop olduğunu biliyorum. Kablosuz sorunu çözmen pek mümkün değil. En güncel cihazlar ve modem ile bile yine en iyi sonuç kablo ile alınıyor iken o sisteme kablo şart. Kablo ile bir dene yakın bir yerde eğer sorun geçmez ise tekrar konu açarsın.

Singleplayer bir oyunda test et.

Cevabın için teşekkürler fakat singleplayer bir oyun oynamıyorum.

Laptop olduğunu biliyorum. Kablosuz sorunu çözmen pek mümkün değil. En güncel cihazlar ve modem ile bile yine en iyi sonuç kablo ile alınıyor iken o sisteme kablo şart. Kablo ile bir dene yakın bir yerde eğer sorun geçmez ise tekrar konu açarsın.

Tamam denerim teşekkürler.

Fakat evde bir laptop daha var ve onda böyle olan herhangi bir problem yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Wi-Fi 6 ve üzeri bir modem ve dizüstü varsa daha az problem yaşıyor olabilir ancak bu sorun üzerine yüzlerce konu açıldı ve kablosuz bağlantı sorunu çok büyük yüzde ile önde. Modemin kutusunda bir kablo vardır. En azından takıp bir oyun denemek lazım. Hala devam ediyorsa farklı konulara bakılır. Kişinin kablo çekme zorluğu varsa sorunun o olduğuna inanmak istemiyor çoğu zaman. Daha pratik bir çözüm bekleniyor ama yok. Başka sorunlar da olabilir ama öncelik belli.

Yeni konular

Geri
Yukarı