R7 3800 sistemde "DRIVER_OVERRAN_STACK_BUFFER" mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Yusuf barkı

Kilopat
RAM
32 GB
SSD veya HDD modeli
Adata XPG SX8200 Pro
Ekran kartı
RTX 3070
Anakart
Asus PRIME B550-PLUS
İşlemci
R7 3800
Merhaba DRIVER_OVERRAN_STACK_BUFFER mavi ekran hatası alıyorum.
Minidump dosyam:
Yardımcı olabilir misiniz hocam @KojiroHyuga04

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• test123.PNG
    test123.PNG
    30,2 KB · Görüntüleme: 23
Ok deyip bırakın.

Belki size geçen söylediğim şekil yanlıştı bilmiyorum.
Göreceğiz 1 2 gün içinde.

Hocam C diski bir türlü no paging file konumunda olmuyor D diskini öyle yapabildim ancak C diski her yeniden başlattığımda eski haline geri dönüyor.
Ok deyip bırakın.

Belki size geçen söylediğim şekil yanlıştı bilmiyorum.
Göreceğiz 1 2 gün içinde.

Hocam şimdi çözdüm no paging file ı işaretledikten sonra karşısında duran ayarla yerine tıklayıp otomatik ayarlamasını sağlamam gerekiyormuş şimdi kapatıldı sanal bellek @KojiroHyuga04
Hocam C diski bir türlü no paging file konumunda olmuyor D diskini öyle yapabildim ancak C diski her yeniden başlattığımda eski haline geri dönüyor.

Hocam şimdi çözdüm no paging file ı işaretledikten sonra karşısında duran ayarla yerine tıklayıp otomatik ayarlamasını sağlamam gerekiyormuş şimdi kapatıldı sanal bellek @KojiroHyuga04

Hatta şu şekilde gözüküyor artık. @KojiroHyuga04

Dosya Ekleri

• tested123.PNG
    tested123.PNG
    13,5 KB · Görüntüleme: 21
Son düzenleme:
Süper, sanal bellek kapatılmış görünüyor.

Bir de böyle test edeyim hocam teşekkür ederim.
Süper, sanal bellek kapatılmış görünüyor.

Hocam selam yaklasık 1 haftadır mavi ekran hatası almıyordumçözülmüş gibiydi ancak yine de RAM'lerimde mi bir sorun var acaba deyip Memtest86 ile RAM'leri test ettim herhangi bir sorun çıkmadı. Ardından Memtest86 üzerinden çıkış yaparken shutdown deyip çıktım ve bilgisayarı tekrar açtım bu sırada bilgisayar masaüstüne gelirken mavi ekran verdi ancak minidump klasorunun içerisi boştu. Aldığım hata şu "IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL" ancak bu hatayı almadan 5 gün önce de Windows güncelleştirmesi yaptığım sırada mavi ekran almıştım onun başlığı da şu şekildeydi "PFN_LIST_CORRUPT" bu iki mavi ekranı da aldığımda minidump klasörünün içerisi boştu ayrıca normalde mavi ekran aldığımda eskiden % işareti çıkardı ancak bu iki mavi ekranı aldığımda % işareti çıkmadı bilgisayar kendini yeniden başlattı. Ayrıca Chrome ve Brave üzerinde status_access_vıolatıon hatası alıyorum ara sıra out of Memory hatası da alıyorum bir türlü çözemedim bunları :(
Not: Memtest86 sırasında XMP kapalıydı 48/48 testleri geçti. @KojiroHyuga04

Son düzenleme:
Güncellemelerde aldıysanız güncellemeleri geri çekin.

Tamamdır hocam zaten artık boşta mavi ekran vermiyor Realtek sürücüsü ile Windows sürücüsünü aynı anda kurmayı denemiştim acaba güncelleşmeler mi çakıstı anlamadım sonrasında sorunsuz kuruldu iki güncelleme de bir de eklemeyi unutmuşum Memtest86 testi bittikten sonra bilgisayarı açarken bilgisayardan cızırtı geldi sonrasında ses kesildi ve monitörden çat sesi gelip masasütünü açarken mavi ekran vermisti. Minidump klasörlerinin içerisi boş ve mavi ekranlarda % işareti yok yeniden başlatmıstı bilgisayar kendini. @KojiroHyuga04

Şimdi de bir dosyayı açarken kernel Security check mavi ekranı verdi hocam @KojiroHyuga04

Son düzenleme:

Geri
Yukarı