R7 3800 sistemde "DRIVER_OVERRAN_STACK_BUFFER" mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Yusuf barkı

Kilopat
RAM
32 GB
SSD veya HDD modeli
Adata XPG SX8200 Pro
Ekran kartı
RTX 3070
Anakart
Asus PRIME B550-PLUS
İşlemci
R7 3800
Merhaba DRIVER_OVERRAN_STACK_BUFFER mavi ekran hatası alıyorum.
Minidump dosyam:
Yardımcı olabilir misiniz hocam @KojiroHyuga04

Son düzenleyen: Moderatör:
Dosya temiz.

Olay görüntüleyicisi Raporu'na bakmam lazım, belki bir şey buluruz.

Sistem kısmı yeterli.

Şöyle buyurun hocam;

umarım bir şeyler buluruz ya kaç aydır uğraşıyorum sizde uğraşıyorsunuz sağ olun. @KojiroHyuga04

Çok hata almışsınız, peki niye diğer dosyaları da atmadınız?
hepsinin yedeğini aldım hocam hdd yi söktükten ve taktıktan sonra tekrar mavi ekran hataları aldım karısıklık olmasın diye hepsini atmadım hemen atayım;

@KojiroHyuga04

Çok hata almışsınız, peki niye diğer dosyaları da atmadınız?
Mavi Ekrandan bahsediyorum.

Gece bu arada 11 gibi dönsem olur mu?
Yarına kimya sınavı var son tekrarı yapacağım.
Şu an için maruzatım var, 11 gibi dönsem olur mu? Yatmış bile olsanız o saatte dosyalara bakarım.

Son düzenleme:
Bu hataları diski söktükten sonra mı yoksa sökmeden önce mi aldınız? Net olarak bana ifade edin bunu.

Çünkü sanal bellek açık görünüyor sistemde ve hatayı da bu tetiklemiş.

Eğer HDD'yi söktükten sonra aldıysanız donanımları servise yollayın, aklıma da başka bir şey gelmiyor.

Bu hatayı diski söktükten sonra aldım 052222-5296-01.dmp ardından diskte bir sıkıntı olmadıgını düşünerek geri taktım sonrasında aldıgım hatalar size yeni attığım hatalar hocam. Evet İtopya'ya götüreceğim hocam kasayı test etsinler diye bakalım ne çıkacak bende merak ediyorum. @KojiroHyuga04
Bu hatayı diski söktükten sonra aldım 052222-5296-01.dmp ardından diskte bir sıkıntı olmadıgını düşünerek geri taktım sonrasında aldıgım hatalar size yeni attığım hatalar hocam. Evet İtopya'ya götüreceğim hocam kasayı test etsinler diye bakalım ne çıkacak bende merak ediyorum. @KojiroHyuga04
+ olarak sanal bellek kapalı olsa bile mavi ekran alıyordum hatırlarsanız hocam ve kaydetmiyordu dosyayı sanal bellek kapalı oldugundan dolayı kaydetmiyormus.

Minidump oluşturma ayarını kategori başındaki rehbere bakıp kontrol eder misiniz?

O ayar açık değilse başından beridir yapmıyordur. Sanal bellek açmaya gerek kalmaz ayarı açık yaparsak.

Bir de öyle deneyeyim hocam ama bu hafta içinde sistemi götüreceğim bakalım umarım test ediyorlardır zaten her 4 günde bir en az 2 mavi ekran veriyor.
Bir de öyle deneyeyim hocam ama bu hafta içinde sistemi götüreceğim bakalım umarım test ediyorlardır zaten her 4 günde bir en az 2 mavi ekran veriyor.

Hocam bir de bu sanal bellek kaynaklı mavi ekran neden verir çünkü sistemi 1.5 yıldır kullanıyorum ve son 1.5 aydır mavi ekran alıyorum. ayrıca windows kurulurken bile defalarca mavi ekran almıstım

Hocam bir de bu sanal bellek kaynaklı mavi ekran neden verir çünkü sistemi 1.5 yıldır kullanıyorum ve son 1.5 aydır mavi ekran alıyorum. Ayrıca Windows kurulurken bile defalarca mavi ekran almıstım.

Hocam bu arada bu sorunlar PSU veya anakart yüzünden olabilir mi anakartı nasıl test edebilirim kendim veya PSU bozulmuş ise bu tür hatalara sebep olur mu @KojiroHyuga04 çünkü eskiden(yaklaşık 2 ay önce) bilgisayarı ilk açtığımda fanlar hızlı dönerdi sonra normale dönüyordu Windows ekranına gelince ama şu an ilk açtığımda hiç öyle olmuyor sanki yavaş çalışıyor gibi.
@Murat5038 hocam sizde konuya bakabilir misiniz? Kaç aydır uğraşıyorum isterseniz bütün minidump dosyalarını tek bir arşiv halinde paylaşabilirim görürseniz cevap verir misiniz?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı