R7 3800X sistem toplama

Alpha345

Hectopat
Eklediğim resimdeki sistemi toplamayı düşünüyorum. İşlemciyi falan bilerek yüksek tuttum yani düşür demenize gerek yok. Sizlerden en çok bilgi almak istediğim kısım tüm bu parçalar birbirine uyumlu mu? Ayrıca bu sisteme 1080p en fazla 24,5 inç monitör tavsiye eder misiniz?
E7DCD227-8BEA-484A-831D-DF28598285A6.png

Eklediğim resimdeki sistemi toplamayı düşünüyorum. İşlemciyi falan bilerek yüksek tuttum yani düşür demenize gerek yok. Sizlerden en çok bilgi almak istediğim kısım tüm bu parçalar birbirine uyumlu mu? Ayrıca bu sisteme 1080p en fazla 24,5 inç monitör tavsiye eder misiniz?Eki Görüntüle 648810
16 bin liraya çok kötü sistem. 2070S düşük kalmış.

Eklediğim resimdeki sistemi toplamayı düşünüyorum. İşlemciyi falan bilerek yüksek tuttum yani düşür demenize gerek yok. Sizlerden en çok bilgi almak istediğim kısım tüm bu parçalar birbirine uyumlu mu? Ayrıca bu sisteme 1080P en fazla 24, 5 inç monitör tavsiye eder misiniz?Eki Görüntüle 648810

Hocam bu sistem güzel fakat bu sisteme 2K monitör almanızı öneririm. Ayrıca 2070 Super Dual yerine 2080'li bir sistem toplayınız 16bin lira için düşük kalmış.

Hocam bu sistem güzel fakat bu sisteme 2K monitör almanızı öneririm. Ayrıca 2070 Super Dual yerine 2080'li bir sistem toplayınız 16bin lira için düşük kalmış.
2080 in hangi modelini tavsiye edersiniz?
16 bin liraya çok kötü sistem. 2070S düşük kalmış.
Hangi değişiklikleri tavsiye edersiniz?

1080P oyun oynamak için 16 bin TL'ye sistem topluyorsanız bir zahmet 10600K düşünün. Ayrıca vatandan toplamayın, aşırı pahalı. Utanmasalar 4000 lira isteyecekler 3800x için. Aynı ürün İtopya'da bile 500 lira daha ucuz. Daha sadece işlemcinin fiyat farkına baktım tüm parçalara tek tek baksam herhalde 2-3 bin TL ucuza geliyor aynı sistem diğer mağazalardan.

Oyun içinse o NVMe SSD boşa para olmuş. Onun yerine 1 TB SATA SSD alın bence.
16 bine daha iyisini toplayabilirsiniz bence.

Sistemin amacı oyun mu render mı?
İkiside var. Ama oyun daha fazla. İleride ekran kartını rtx 40 serisi olarak değiştirmek istediğimde taşımasını istiyorum.
Oyun içinse o NVMe SSD boşa para olmuş. Onun yerine 1 TB SATA SSD alın bence.
16 bine daha iyisini toplayabilirsiniz bence.
Hayır sadece oyun için değil.
1080P oyun oynamak için 16 bin TL'ye sistem topluyorsanız bir zahmet 10600K düşünün. Ayrıca vatandan toplamayın, aşırı pahalı. Utanmasalar 4000 lira isteyecekler 3800x için. Aynı ürün İtopya'da bile 500 lira daha ucuz. Daha sadece işlemcinin fiyat farkına baktım tüm parçalara tek tek baksam herhalde 2-3 bin TL ucuza geliyor aynı sistem diğer mağazalardan.
Dostum vatandan toplamayacağım kendim toplayacağım zaten. Yani her kafadan ayrı ses çıkıyor. Tabi çok fikir demek daha iyidir ama biraz da açıklamaya göre yardımcı olsanız daha iyi olmaz mı? Ben sadece oyun için kullanmayacağım. Bir arkadaş Nvme ssd alma demiş ama mesela o benim için bir ihtiyaç. Benim sizlerden istediğim sistemi sıfırdan değil olan sistem üzerinde değişiklik tavsiye etmeniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı