R7 3800X sisteme hangi ekran kartı alınır?

Bütçe
11000

SAGKOLIK

Decapat
Daha fazla  
Ryzen 7 3800X.
ASUS TUF B450 anakart Corsair 16 GB 3600MHz RAM Adata 500GB M.2 SSD ASUS TUF GT 301 kasa Cooler Master Masterliquid sıvı soğutucu 650W Sharkoon PSU.

Şimdi arkadaşlar Adobe'nin programlarında fazladan performans sağlaması ve broadcast Engine'i kullanacağım için NVIDIA tarafındayım.
Kullanacağım monitör de 1080p 165Hz bir modeli. Bütçem 11000 veya az üstü. Sizce hangi RTX modelini almalıyım? 3060/3060ti 3060 Ti alırsam 10000'nin biraz üstünde bir parayla alacağımdan SSD takviyesi de yapabilirim. Ama oyun ve edit konusunda 3060 Ti daha iyi o nedenle arada kaldım. Yardım eden herkese çok teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
1080p için RTX 3060 Ti gayet yeterli. Daha üstü min. 2k için tasarlandı. İlerde monitörümü 2k-4k yaparım diyorsanız RTX 3070 yada ti gibi modelleri alabilirsiniz ancak bütçenizi arttırmanız gerekir bu durumda. Eğer render, yayın vs. işleriyle uğraşmıyorsanız AMD önerebilirim.
Önerebileceğim model şöyle ;

2 seçenek bırakıyorum artık tercih sizin. Ben PNY markası kullanıyorum ve memnunum.

AMD tarafında ise ;

1080p için RTX 3060 Ti gayet yeterli. Daha üstü minimum 2K için tasarlandı. İleride monitörümü 2K-4K yaparım diyorsanız RTX 3070 ya da Ti gibi modelleri alabilirsiniz ancak bütçenizi arttırmanız gerekir bu durumda. Eğer render, yayın vs. işleriyle uğraşmıyorsanız AMD önerebilirim.
Önerebileceğim model şöyle;

2 seçenek bırakıyorum artık tercih sizin. Ben PNY markası kullanıyorum ve memnunum.

AMD tarafında ise;

Hocam CUDA önemli AE kullanıyorum. Da AMD'de de AE'ye yardımcı CUDA muadili bir birim var mı? Ya da broadcast muadili?

Bir de model önerileriniz bütçeme fazla uygun değil yani 12kya gigabyteın 3 fanlı modeli de var fakat bütçemin oraya çıkması zor.

Hocam CUDA önemli AE kullanıyorum. Da AMD'de de AE'ye yardımcı CUDA muadili bir birim var mı? Ya da broadcast muadili?
Maalesef o zaman Nvidia tercih etmeniz gerekli. :)

Bir de model önerileriniz bütçeme fazla uygun değil yani 12kya gigabyteın 3 fanlı modeli de var fakat bütçemin oraya çıkması zor.
Evet alıp soba niyetine kullanırsınız. 3 fanlı olması serin serin kullanacağınız anlamına gelmez hocam. Her markanın soğutma performansı farklıdır. Yani gigabyte'ın 3 fanlısı belki de Asus'un 2 fanlısından daha sıcak çalışır. Böyle düşünmeyiniz. Fanların tasarım kaliteside önemlidir.

Maalesef o zaman NVIDIA tercih etmeniz gerekli. :)

Tamamdır bir de diğer konuma girecek fakat. Ekran kartının ikinci elde çalıntı olup olmadığını nasıl anlarız fatura dışında. Adam ikinci sahibiyim diyor DS çalmış da olabilir.

Maalesef o zaman NVIDIA tercih etmeniz gerekli. :)

Evet alıp soba niyetine kullanırsınız. 3 fanlı olması serin serin kullanacağınız anlamına gelmez hocam. Her markanın soğutma performansı farklıdır. Yani Gigabyte'ın 3 fanlısı belki de ASUS'un 2 fanlısından daha sıcak çalışır. Böyle düşünmeyiniz. Fanların tasarım kaliteside önemlidir.

O modeli çok öneriliyor bayağı iyi bir soğutmaya sahip.

Doların şuan ki kuruyla 11k ya üst marka bir kart bulmanız zor. Umarım daha iyi model öneren çıkacaktır. İyi sosyaller.

Gigabyte kullanmadım daha önce kullandığım markanın modellerini önerdim ben size sadece. Genel olarak Gigabyte ürünlerinin sıcaklık problemi olduğunu okuyorum.

Gigabyte kullanmadım daha önce kullandığım markanın modellerini önerdim ben size sadece. Genel olarak Gigabyte ürünlerinin sıcaklık problemi olduğunu okuyorum.

O değil ikinci elde bir kart var. Onun çalıntı olup olmadığını fatura hariç nasıl anlarız? Adam ikinci sahibiyim diyor fakat çalmış da olabilir.

Peki diğer sorum hakkında bir bilginiz var mı?
Ama size şöyle örnek vereyim mesela. Benim eski kartım MSI GTX 1070Ti GamingX'di. 2 fanlı bir yapıya sahipti. Yaklaşık 64-65 derece arası kullanıyordum yükte. Şuan PNY markasının 3070 Ti modeline sahibim. 3 fanlı olmasına rağmen 70-75 derece'lerde geziyor yükte. Sizin mantığınızla bakarsam 3 fanlının daha soğuk olmasını beklerim. Ama değil. Fanın tasarımı da soğutmaya direk etki eder. Bilginiz olsun. Birkaç arkadaştan daha öneri bekleyin artık hangisi aklınıza yatarsa :) Şu dolar kurunda allah yardımcınız olsun :)

O değil ikinci elde bir kart var. Onun çalıntı olup olmadığını fatura hariç nasıl anlarız? Adam ikinci sahibiyim diyor fakat çalmış da olabilir.
Anlayamazsın IMEI numarası değil ki bu sorgulayasın :D

Bu arada kasanızın mesh olup olmaması da sıcaklığı doğrudan etkiler bilginiz olsun.

Geri
Yukarı