R7 3800X stok fan kilidini kapatamadım

Fehmi Karabağ

Kilopat
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Gazi
Selamın aleyküm arkadaşlar öncelikle 1 ay önce aşağıdaki sistemi topladım ancak işlemcinin içinden çıkan stok fanı bir türlü yuvasına oturtamadım aslında oturdu ancak kilidini çeviremiyorum zorlasam kırılacak anlamadım gitti benim bilmediği bir şeyi mi var ters taktığımı düşünerek diğer Tarafa'da çevirdim alakası yok aynı tam oturuyor ancak hiçbir şekilde kilit kapanmıyor sistemi aktif kullanıyorum öyle düşecek gibi de durmuyor hiçbir şey anlamadım sınırına kadar zorluyorum ama nafile kapanmıyor.

Kusura bakmayın iyi bir resim çekemedim ekran kartı engelliyor.
AMD Ryzen™7 3800X soket AM4+wraithprism(RGB) 3.9 GHz 32MB 105W 7nm işlemci.
MSI MPG X570 GAMING PRO Carbon Wi-Fi AM4 AMD Ryzen™DDR4 4400MHz (O.C) M.2 anakart

Dosya Ekleri

• WhatsApp Image 2020-05-06 at 16.52.36.jpeg
    WhatsApp Image 2020-05-06 at 16.52.36.jpeg
    99,3 KB · Görüntüleme: 29
Zorlanıyorsa eğer iki tırnağın da tuttuğu anlamına gelir, çevir bir şey olmaz. Aynı fanı kullanıyorum biraz sert ama ittir iyice, zaten ona göre yapıyorlar.
Şimdi bir daha denedim valla biraz zorluyor ama iyice sıkışıyor.
İlk önce fanı çıkart ve dışarıda test et dönüyor mu diye. Daha sonra 2 tırnağı da taktığına emin olunca iyice çevir o kolu. Gevşek bir kol olsa fan nasıl o kadar sağlam duracak, kasayı sabit tuttuğumda fan titremiyor bile.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı